, środa 8 luty 2023
Ustroń: Zmarł mieszkaniec Miejskiego Domu Spokojnej Starości
Zmarł jeden z mieszkańców MDSS-u w Ustroniu, przebywający w szpitalu w Gliwicach.  fot: UM UstrońDodaj do Facebook

Ustroń: Zmarł mieszkaniec Miejskiego Domu Spokojnej Starości

UM
Wczoraj 5 października burmistrz Ustronia poinformował o śmierci pensjonariusza Miejskiego Domu Spokojnej Starości. Z powodu zakażeń SARS-CoV-2 od soboty ośrodek objęto szczególną opieką medyczną i nadzorem sanepidu.

- Z przykrością i smutkiem informuję, że zmarł jeden z mieszkańców MDSS-u w Ustroniu, przebywający w szpitalu w Gliwicach. W tych trudnych chwilach wszyscy łączymy się z rodziną oraz bliskimi zmarłego – napisał na stronie fcebookowej burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Obecnie w szpitalach przebywa 7 pensjonariuszy MDSS-u, czyli wszystkie te osoby, które otrzymały wskazania lekarskie do leczenia szpitalnego. W Miejskim Domu Spokojnej Starości przebywa 26 osób z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem.

- Podjęliśmy wszelkie niezbędne i przewidziane procedurami działania. Jesteśmy także w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Cieszynie, Starostwem Powiatowym, Wojewódzkim Centrum Zarzadzania Kryzysowego oraz z innymi instytucjami, celem prowadzenia dalszych działań według procedur związanych z minimalizacją ryzyka oraz zapewnieniem bezpieczeństwa i opieki chorym – informował burmistrz Korcz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama