, czwartek 9 luty 2023
Istebna: Nowy radny bez głosowania
11 października mieszkańcy okręgu wyborczego nr 6 w Istebnej nie będą musieli iść do urn, mimo że na ten dzień zarządzono wybory uzupełniające w tej gminie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Istebna: Nowy radny bez głosowania

MB
W związku z tym, że do wyborów uzupełniających w Istebnej został zarejestrowany tylko jeden kandydat na radnego, 11 października mieszkańcy z tej gminy nie będą musieli iść do urn wyborczych.

Po tym jak w lipcu radny Łukasz Calik zrzekł się mandatu radnego w Istebnej zostały zarządzone wybory uzupełniające w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 6.

Do 1 września był czas, by zgłosić do Gminnej Komisji Wyborczej w Istebnej listy kandydatów na radnego wybieranego w tym okręgu wyborczym. Jak się okazało, do tego czasu komisja wyborcza zarejestrowała tylko jednego kandydata. Oznacza to, że nie będzie głosowania, a za wybranego uznaje się jedynego zarejestrowanego kandydata. Tą osobą jest 51-letni Jan Bocek zgłoszony przez KWW Jan Bocek.

Zatem 11 października mieszkańcy okręgu wyborczego nr 6 w Istebnej nie będą musieli iść do urn. W tym dniu komisja wyborcza sporządzi jedynie protokół z obsadzenia mandatu radnego bez głosowania.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama