, wtorek 5 marca 2024
Czeski Cieszyn ogranicza nocną sprzedaż
W Czeskich Cieszynie istnieje kilka punktów handlowych, które prowadzą całonocną sprzedaż. Dwa z nich zlokalizowane są wzdłuż ulicy Głównej, w pobliżu mostu Przyjaźni. fot. SM Dodaj do Facebook

Czeski Cieszyn ogranicza nocną sprzedaż

STEFAN MAŃKA, mat. pras.
Od 1 lipca w Czeskim Cieszynie obowiązywać będzie uchwała, na mocy której między godz. 23.00 a 5.00 rano zakazana zostanie sprzedaż z tzw. "głodnych okien" oraz kiosków. Zakaz handlu po godzinie 23.00 nie obejmie jednak sprzedaży prowadzonej w restauracjach, barach oraz klubach.
Po długiej dyskusji radni z Czeskiego Cieszyna poparli wniosek zakładający poprawę bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w mieście. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dyskutowano o negatywnych skutkach związanych z działalnością punktów handlowych, prowadzących sprzedaż w godzinach nocnych. Wśród głównych zarzutów pojawiły się głosy mówiące o zakłócaniu ciszy nocnej oraz zanieczyszczaniu przestrzeni publicznej, tj. ulic, bram wejściowych oraz przystanków, przy których zlokalizowane są punkty prowadzące sprzedaż po godzinie 23.00.

Jak mówią przedstawiciele rady miasta, uchwała ma bronić interesów porządnych mieszkańców, którzy dotychczas wielokrotnie zgłaszali skargi na hałasujących klientów sklepów, które prowadzą sprzedaż bezpośrednio na ulicy. Potwierdza to Petr Chroboczek, komendant straży miejskiej w Czeskim Cieszynie, który zauważa, że miejsca te są ogromnie problematyczne i często prowadzone są tam nocne interwencje.

PISALIŚMY: Zza Olzy: Pamięć o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej z Zaolzia wciąż żywa

Zdaniem Vita Slovacka, burmistrza Czeskiego Cieszyna, przepisy pozwalają na przyjęcie uchwały, na mocy której ograniczone zostaną godziny otwarcia podmiotów gospodarczych w niektórych miejscach.

W Czeskim Cieszynie istnieje kilka punktów handlowych, które prowadzą całonocną sprzedaż. Dwa z nich zlokalizowane są wzdłuż ulicy Głównej, w pobliżu mostu Przyjaźni, z czego jeden jest aktualnie nieczynny.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

bistro to tak zwane "głodne okno".. .W kręgach nocnych "alko maratończyków" punkt obowiązkowy.. .

Pamiętam jak kiedyś w tym okienku, które jest na zdjęciu kupiłam hamburgera. Było to jakoś grubo po północy. Mimo mojego ogromnego głodu, nie zmusiłam się do zjedzenia kotleta, który się w nim znajdował, bo był taki okropny. Jednak w tej drugiej budce hranolky dawały radę!

słuszne decyzja

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama