, sobota 25 maja 2024
Cieszyn: Zamknięte granice !
Od północy zamknięte sa przejścia graniczne. Ruch dla pieszych odbywa się tylko na Moście Przyjaźni fot: UMDodaj do Facebook

Cieszyn: Zamknięte granice !

UM
Cieszyn: Zamknięte granice !


Cieszyn: Zamknięte granice !

Epidemia koronawirusa sprawiła, że Polska zdecydowała się zamknąć granice. Wjazd do kraju dla samochodów osobowych będzie możliwy tylko w 23 miejscach. Do Polski wpuszczani będą Polacy wracający z zagranicy oraz cudzoziemcy związani z Polską zawodowo lub rodzinnie. Wszystkie osoby wjeżdżające do Polski będą musiały poddać się 14-dniowej kwarantannie domowej z bezwzględnym zakazem opuszczania mieszkania.

W Cieszynie od północy zamknięte są wszystkie przejścia graniczne. Ruch pieszych odbywać się będzie na Moście Przyjaźni. Samochody będą mogły przekroczyć granice na przejściu w Boguszowicach.

Apelujemy do mieszkańców Cieszyna, którzy nie pracują w Republice Czeskiej, aby nie przekraczali granicy kraju.

Każdy, kto w tym czasie przekracza granicę, aby wrócić do domu na terenie Polski, zobowiązany jest odbyć po powrocie obowiązkową kwarantannę, trwającą 14 dni, od dnia następnego po przekroczeniu granicy.

Obowiązku tego nie stosuje się wobec osób, które przekroczyły granicę w celu wykonywania czynności zawodowych i są w stanie te zobowiązania pisemnie potwierdzić.

Zmiany przy przekraczaniu granicy są wprowadzane, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Tymczasowa kontrola graniczna będzie prowadzona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej do 24 marca 2020 r.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama