, piątek 23 luty 2024
Cieszyn: Ankieta dla seniorów
Na ankietowanych czeka 13 pytań, które uwzględniają między innymi sferę społeczną, kulturalną i edukacyjną, które jak wiemy znacząco wpływają na jakość i poziom życia osób starszych. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Ankieta dla seniorów

red.mat.pras.
Urząd Miejski Cieszyna zaprasza mieszkańców w wieku 60+ do udziału w badaniu ankietowym. Jego celem jest analiza sytuacji i potrzeb osób w wieku senioralnym, zamieszkujących na terenie Cieszyna. Wyniki przeprowadzonej ankiety posłużą do planowania Polityki Senioralnej Gminy Cieszyn na lata 2023-2026.

- Głównym celem polityki senioralnej jest poprawa sytuacji osób starszych na rzecz godnego, samodzielnego, niezależnego i satysfakcjonującego życia. Temu też służyć ma zebrany za pomocą ankiety materiał. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wypełnienie nie zabierze Państwu dużo czasu, warto więc poświecić chwilę, by w efekcie za pomocą zebranego materiału uzyskać informacje, które mogą mieć istotny wpływ na sytuację osób starszych i godnego starzenia się w dobrym zdrowiu– podkreśla Krzysztof Kasztura, I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna.

Na ankietowanych czeka 13 pytań, które uwzględniają między innymi sferę społeczną, kulturalną i edukacyjną, które jak wiemy znacząco wpływają na jakość i poziom życia osób starszych.

Jakie pytania znajdą się w ankiecie?

Między innymi o to, z jakimi problemami stykają się seniorzy najczęściej? Na kogo w takich momentach mogą liczyć? Będą też pytania o czas wolny, ale również o czynniki, które utrudniają dostęp osób starszych do oferty kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej.
Nie zabraknie pytań o sferę życia społecznego, w której cieszyniacy dostrzegają największe braki w stosunku do swoich potrzeb, oraz o zakres usług, w których najczęściej potrzebna jest pomoc.

Pytania zostały tak sformułowane, żeby osoba, która będzie wypełniała ankietę nie miała problemu z jej zrozumieniem. Właściwą odpowiedź należy zaznaczyć poprzez wstawienie znaku „x” w odpowiednim miejscu.

- Są także pytania, w których istnieje możliwość umieszczenia kilku wyborów oraz pytania otwarte. Ponieważ zależy nam na tym, by dotrzeć do jak największej grupy osób w wieku powyżej 60 roku życia, uruchomiliśmy kilka możliwości wypełnienia ankiety – między innymi można to zrobić osobiście, wypełniając papierowy formularz i zostawiając go w specjalnie do tego celu przeznaczonej skrzynce - wyjaśnia Maria Sobiecka, osoba na stanowisku ds. organizacji pozarządowych, osób starszych i niepełnosprawnych.

Formularze ankiety dostępne są w:

 • Urząd Miejski w Cieszynie, ul. Rynek 1
 • Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” ul. Rynek 12
 • Biblioteka Miejska w Cieszynie, ul. Głęboka 15

  Formularz ankiety w wersji elektronicznej dostępny jest TUTAJ

  Badanie ankietowe rozpoczyna się2 maja i potrwa do 27 maja.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama