, środa 28 luty 2024
Nasze sprawy: Niepełnosprawni jadą na turnusy
Dla niepełnosprawnych taka pomoc to nierzadko jedyna możliwość wyjazdu poza miejsce zamieszkania i podreperowanie zdrowia. fot: PixabayDodaj do Facebook

Nasze sprawy: Niepełnosprawni jadą na turnusy

Iwona Czarniak
Niepełnosprawni, którzy składali wnioski do Cieszyńskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o dofinansowanie pobytu na turnusie rehabilitacyjnym nie byli trzymani długo w niepewności i otrzymali już decyzje.

Dla niepełnosprawnych taka pomoc to nierzadko jedyna możliwość wyjazdu poza miejsce zamieszkania i podreperowanie zdrowia. Taki pobyt na turnusie to nie tylko spacery i odpoczynek, ale jest to też możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych.
Ośrodki z całej Polski organizujące takie turnusy już od początku roku rozsyłały swoje oferty do stowarzyszeń zrzeszających niepełnosprawnych tak, więc z ich wyborem nie było problemu. Dużą pomocą okazał się też Internet, gdzie można nadal znaleźć propozycje ośrodków.

Rok temu byłam nad morzem, odpoczęłam, nabrałam sił i w tym roku też się tam wybieram. Gdyby nie dofinansowanie siedziałabym w domu” - mówi niepełnosprawna ruchowo mieszkanka Cieszyna.

Ci, którzy otrzymali dofinansowanie, już nie mogą się doczekać wyjazdu. Są tacy, którzy tym razem dostali decyzję odmowną i będą musieli poczekać rok na ponowne składanie wniosków.

Tym razem nie pojadę, trudno może zamiast mnie pojedzie ktoś, kto jeszcze nie był na takim turnusie” to zdanie padło z ust kilku osób, które dofinansowania nie dostały.

Wyjeżdżającym życzymy udanego wypoczynku niezależnie gdzie czy to nad morzem w górach czy gdzieś w leśnych ostępach, a tym, co zostają w domu wyjazdu za rok.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama