, piątek 23 luty 2024
Comiesięczne spotkania wznowione
Zainteresowanie tą formą prezentacji filmu wzrasta nie tylko wśród osób z dysfunkcją wzroku, ale również w środowisku seniorów, których nie zabrakło na prezentacji filmu. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Comiesięczne spotkania wznowione

Iwona Czarniak
W skoczowskim Teatrze Elektrycznym po czteromiesięcznej przerwie zostały wznowione seanse z audio deskrypcją. Środa 8 listopada to dzień, w którym po raz kolejny w skoczowskim kinie spotkali się niewidomi i niedowidzący z Bielska-Białej i okolic oraz z terenu Powiatu Cieszyńskiego. Frekwencja dopisała i sala kinowa była wypełniona prawie do ostatniego miejsca.

Zainteresowanie tą formą prezentacji filmu wzrasta nie tylko wśród osób z dysfunkcją wzroku, ale również w środowisku seniorów, których nie zabrakło na prezentacji filmu. Od początku roku widzowie obejrzeli już takie filmy jak: „Ostatnia rodzina”, „Moje córki krowy” oraz „Planeta singli”. Film „Zapach kobiety” gdzie w rolę niewidomego oficera wcielił się Al Pacino wśród oglądających wzbudził wiele emocji; już w trakcie oglądania słychać było wybuchy śmiechu, a gdzie nie gdzie dało się wychwycić rzucane ściszonymi głosami komentarze. Po seansie okazało się, że, pomimo iż wyświetlany film nie był premierą to część widzów widziała go po raz pierwszy. Kolejne opinie to takie, że dużo przyjemniejsze jest obejrzenie filmu w sali kinowej ze znajomymi niż siedząc samotnie przed telewizorem.

Dla środowiska osób niepełnosprawnych takie wspólne wyjście staje się okazją do spotkania dawno niewidzianych znajomych, porozmawiania z nimi, ale jest też formą rehabilitacji i integracji z pełnosprawnymi. Pomimo iż audio deskrypcja staje się coraz bardziej powszechna to są tacy, którzy jeszcze nigdy nie oglądali filmu przedstawionego w takiej formie, a po seansie stwierdzili, że warto było się wybrać do kina. Z zapowiedzi pracownika kina wynika, że kolejny taki seans odbędzie się 13 grudnia bieżącego roku, jednak tytuł filmu pozostaje niespodzianką, zależy on bowiem od rozmów prowadzonych z dystrybutorem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama