, wtorek 21 maja 2024
Zbliżają się Zimowe Zawody Furmanów
Zawody furmanów są już stałym punktem w kalendarzu wydarzeń w Istebnej. fot: istebna.euDodaj do Facebook

Zbliżają się Zimowe Zawody Furmanów

DR
W niedzielę 17 lutego o godz. 11 w Istebnej rozpoczną się XVIII Zimowe Zawody Furmanów. Konkurs ma docenić trudną i niebezpieczną pracę furmana leśnego. Odbędzie się on na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Istebnej Zaolziu w trzech kategoriach – slalom z drewnem stosowym, precyzyjne pchanie drewna dłużycowego, siła uciągu.

Zawody furmanów są już stałym punktem w kalendarzu wydarzeń w Istebnej. Przyciągają zainteresowanie wielu mieszkańców i turystów. Jak co roku, nie brakuje oprawy kapeli góralskiej, konkurencji dla publiczności, stoisk z akcesoriami konnymi i gastronomi koła łowieckiego Olza. Tak będzie i tym razem.

Co ważne podczas konkursu na całym terenie, na którym odbywają się zawody obowiązuje całkowity zakaz używania batów i bicia konia jakimkolwiek przedmiotem, czapką lub inną częścią garderoby. Będzie to groziło eliminacją uczestnika z zawodów. Na terenie zawodów organizator zapewnia opiekę lekarza weterynarii posiadającego prawo wykonywania zawodu. W zawodach mogą brać udział konie pracujące w lasach mające nie mniej niż 5 lat.

Na zwycięskich furmanów czeka nagroda pieniężna, statuetka, dyplom i kiełbasa. Organizatorzy nie zapomnieli również o tych, bez których te zawody by się nie odbyły – nagrodą dla koni będzie worek owsa.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama