, niedziela 19 maja 2024
Zbliża się Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej!
Manu Katche "Third Round" podczas VIII Jazzowej Jesieni.  fot: Bielskie Centrum Kultury/Lucjusz CykarskiDodaj do Facebook

Zbliża się Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej!

BŚ/www.jazzowajesien.pl
Już 16 listopada miłośnicy jazzu po raz kolejny będą mieli okazję uczestniczyć w bielskiej Jazzowej Jesieni. Podczas pięciu festiwalowych dni odbędzie się 9 koncertów, a wśród nich występ pianisty Colina Vallona. W tym roku naprawdę będzie się działo!
Dziewięć koncertów na dziewiątą edycję festiwalu! Poza wspomnianym pianistą fani jazzu po raz pierwszy usłyszeć będą mogli nowe projekty trębacza Toma Harrella i basisty Michaela Formanka. Tomasz Stańko, dyrektor artystyczny festiwalu, wspólnie z pianistą zaprezentuje program, który po raz pierwszy wykonali podczas nowojorskiego Jazz Standardu.

Tegoroczną atrakcją będzie również koncert 82-letniego Cecila Taylora. Pianista i poeta jest pionierem mocnego free jazzu opartego na skrajnościach i przeciwieństwach, energii i bogactwie improwizacji. W Bielsku-Białej wystąpi wspólnie z Tonym Oxley’em.

Podczas bielskich wieczorów jazzowych na scenie muzycznej pojawią się także Pahroah Sanders – najlepszy saksofonista tenorowy na świecie, niemiecki zespół Barrelhouse Jazzband, fińsko-norweski zespół Iro Haarla oraz Craig Taborn Trio.

Festiwal rozpocznie się 16 listopada. Wszystkie koncerty odbędą się w Domu Muzyki Bielskiego Centrum Kultury. Bilety dostępne są w BCK - u przy ul. Słowackiego 27. Rezerwacja i sprzedaż biletów telefonicznie: 33 8281645 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00. Wejściówki można także rezerwować elektronicznie na www.jazzowajesien.pl

Cennik biletów:
16 listopada - 100 zł
17 listopada - 100 zł
18 listopada - 50 zł
19 listopada - 100 zł
20 listopada - 100 zł
karnet - 315 zł

Szczegółowy program dostępny na www.jazzowajesien.pl
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

dlaczego kasujecie komentarze???

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama