, sobota 2 grudnia 2023
XXII Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Bez Granic"
Festiwal "Bez Granic" odbędzie się w dniach 29.09-02.10.2011 roku. fot. www.spczs.cieszyn.pl Dodaj do Facebook

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Bez Granic"

BŚ, mat. pras.
XXII Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Bez Granic"

Tegoroczna edycja "Bez Granic" zyskała patronat polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. fot. mat. pras.

Nieprzerwanie od 1990 roku organizowany jest przez Stowarzyszenie Solidarność Polsko-Czesko-Słowacką Międzynarodowy Festiwal Teatralny. W tym roku, w dniach 29.09-02.10.2011 przypadnie jego XXII rocznica. Podczas tegorocznej edycji ma wystąpić światowej sławy bluesman Vasti Jackson ze swoim Blues Bandem.
Festiwal "Bez Granic" ma znaczący udział w przełamywaniu granic i zbliżeniu kulturowemu Polski, Czech i Słowacji, a także Ukrainy, która do festiwalu dołączyła w ramach partnerstwa wschodniego. Tegoroczna edycja "Bez Granic" zyskała patronat polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

W tym roku dla gości festiwalowych swoje spektakle wystawi Teatr z Żyliny, Teatr Polski z Bielska - Białej, Fuzja z Poznania, Klicperovo, Narodowy Teatr z Brna, a także IMKA z Warszawy. Wśród spektakli nie może także zabraknąć tych, w wykonaniu Teatru Cieszyńskiego z Czeskiego Cieszyna.

Warszawska IMKA wystawi w Teatrze im. Adama Mickiewicza "Dzienniki" Witolda Gombrowicza. Na deskach teatru publiczność będzie miała okazję zobaczyć prawdziwą plejadę gwiazd: Iwonę Bielską, Magdalenę Cielecką, Piotra Adamczyka, Tomasza Karolaka, Andrzeja Konopkę i Jana Peszka. Reżyserii "Dzienników" podjął się Mikołaj Grabowski.

Festiwal "Bez Granic" to nie tylko teatr. To także mnóstwo towarzyszących wystaw i warsztatów artystycznych dla młodzieży szkolnej oraz spotkanie krytyków teatralnych z ościennych krajów. Podczas imprezy odbędzie się m.in. dyskusja na temat nowego dramatu w Europie Środkowej.

Spotkania z teatrem umilać będą koncerty. Na specjalne zaproszenie organizatorów do Cieszyna przyjedzie bluesman Vasti Jackson ze swoim Blues Bandem. Zdobywca prestiżowej nagrody West Coast Blues Hall of Fame & Awards w kategorii najlepszy gitarzysta roku 2007 zagra dla cieszyńskiej publiczności już 1 października.

Uroczyste otwarcie kolejnego festiwalu odbędzie się 29 września na Zamku Cieszyn. Szczegółowy program Festiwalu "Bez Granic" już wkrótce.

Portal gazetacodzienna.pl objął patronatem medialnym to wydarzenie.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

i pisze , duzo pisze ... np w Wiadomosciach Na Kolanie !!!!!

piszta, co chceta, mnie interesuje,czy będzie Jan Picheta...

sie zajmuja ze na rozrywke czasu nie mają , a tu dobra impreza się szykuje ........................... !!
Gratuluje organizatorom wytrwałości .

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama