, wtorek 23 kwietnia 2024
Zamieszkaj tam gdzie mieszkał cesarz!
Będzie odpowiedni dla tych, którzy chcą w Cieszynie ugościć wyjątkowych gości. fot: Apartament CesarskiDodaj do Facebook

Zamieszkaj tam gdzie mieszkał cesarz!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Zamieszkaj tam gdzie mieszkał cesarz!


Zamieszkaj tam gdzie mieszkał cesarz!


Zamieszkaj tam gdzie mieszkał cesarz!

Apartament zlokalizowany jest w reprezentacyjnej kamienicy przy ul. Rynek 20 w Cieszynie, gdzie dawniej znajdował się Hotel Pod Brunatnym Jeleniem. Budynek z dekoracją elewacji i wnętrz w stylu wiedeńskiego neobaroku powstał w 1912 roku według projektu architekta Kiliana Köhlera. Był wizytówką miasta.

Od swych początków hotel gościł wiele znakomitości i koronowanych głów, m. in. księcia Repnina, cara Pawła I, księcia Condé i Marię Teresę (córkę króla Ludwika XVI), cara Aleksandra I, wielkiego księcia Konstantego, generała Kutuzowa, cesarza Ferdynanda, czy też księcia cieszyńskiego Karola Ludwika Habsburga. Najznamienitszym jednak gościem był cesarz Józef II, który zatrzymał się w hotelu dwukrotnie, w 1770 i 1779 roku.

Hotel „Pod Brunatnym Jeleniem” przebudowany w 1912 roku, był od samego początku miejscem niezwykle luksusowym. Na trzech piętrach znajdowało się 67 pokoi hotelowych z tzw. angielskimi łazienkami, centralnym ogrzewaniem, lodówkami, windą, elektrycznym oświetleniem oraz wentylacją. Wnętrza zostały urządzone według najnowocześniejszych wiedeńskich wzorów. Na parterze znajdowały się luksusowo wyposażone w secesyjnym stylu: kawiarnia, salon dla dam, restauracja serwująca wiedeńskie specjały, sala koncertowa i balowa, zimowa kręgielnia oraz pokoje klubowe.

Chętnie przy kawie spotykali się tutaj Tadeusz Reger, Franciszek Popiołek i Julian Przyboś. Również po II wojnie hotel odwiedzali prominentni goście. Ponoć upojne chwile spędziła w nim jedna z najbardziej barwnych par lat 70-tych - Maryla Rodowicz i Daniel Olbrychski.

Dzisiaj apartament w nowej odsłonie zaprasza gości. Niezwykłe wnętrza dają poczucie komfortu i zapewnią wyjątkowe wspomnienia. Uwodzicielski klimat inspirowany „złotem Klimta” przenika ten apartament w wielu detalach. Jest wyjątkowym miejscem do którego można wybrać się z ukochaną osobą na romantyczny weekend, na wypad z przyjaciółką czy pobyt służbowy. Będzie odpowiedni dla tych, którzy chcą w Cieszynie ugościć wyjątkowych gości.

Apartament Cesarski • Cieszyn, Rynek 20 • tel. +48 502 585 777 • info@apartamentcesarski.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama