, wtorek 23 kwietnia 2024
Dusigrosz - klasyczna komedia charakterów
Dla naszych czytelników Teatr Polski przygotował coś specjalnego... fot: Teatr Polski w Bielsku-BiałejDodaj do Facebook

Dusigrosz - klasyczna komedia charakterów

red.
Teatr Polski w Bielsku - Białej nie zwalnia tempa i przygotował dla swoich widzów coś specjalnego - Funfest czyli Festiwal Komedii Południa - aby z impetem zakończyć rok ciężkiej pracy. Już teraz zapraszamy widzów na spektakl "Dusigrosz", który jest klasyką komedii serbskiej. Dla naszych czytelników Teatr Polski przygotował coś specjalnego...

„Dusigrosz” to klasyczny dramat napisany przez jednego z najważniejszych serbskich dramatopisarzy – Jovana Steriję Popovića w 1837 roku. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez wielokrotnie nagradzaną aktorkę i reżyserkę, Draganę Varagic. Spektakl z Knjaževsko-Srpskiego Teatru w Kragujevacu został uznany za najlepszy spektakl w Serbii w minionym sezonie.

„Dusigrosz” jest klasyczną komedią charakterów, jednak w wykonaniu serbskich aktorów (Teatr Knjaževsko-Srpski) zamienia się w tragikomiczną krytykę współczesności. Główny bohater, Kir Janja, żyje w świecie, którego nie jest już w stanie zrozumieć – ale nie jest wcale tego świadomy. Stanowi to źródło zarówno konicznych, jak i tragicznych sytuacji, które go spotykają. Kir Janja jest jak człowiek wędrujący po nieznanym mieście z niewłaściwą mapą. A im bardziej jest zagubiony, tym więcej energii wkłada w odnalezienie drogi. Ale żadnego wyjścia nie ma. My także żyjemy w rzeczywistości, która zmienia się bardzo szybko – i my także staramy się odnaleźć w tym „momencie przejściowym”, w którym nowe reguły funkcjonowania jeszcze nie są znane. Dlatego „Dusigrosz” opowiada także i o nas.

Na 22 czerwca 2017 r. (20:00) Teatr Polski przygotował dla naszych czytelników jedno podwójne zaproszenie na serbską komedię "Dusigrosz". Wystarczy zadzwonić pod numer 577 148 965!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama