, środa 24 lipca 2024
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w powiecie cieszyńskim
Ponad 375 tys. zł uzbierali w tym roku sztaby zlokalizowane na terenie powiatu cieszyńskiego.  fot: FJDDodaj do Facebook

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w powiecie cieszyńskim

MM
Wyjątkowo w ostatnim dniu stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W zbiórce na rzecz 29. finału WOŚP nie zabrakło również sztabów z powiatu cieszyńskiego. Mimo iż nadal trwają internetowe zbiórki, to sztaby z Chybia, Cieszyna, Kończyc Wielkich, Pruchnej, Skoczowa, Ustronia i Wisły wstępnie podsumowały już tegoroczny finał. Ile na ten moment udało się im zebrać?

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w celu pozyskania środków na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na zakończenie 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy deklarowana kwota, która jest sumą kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów wyniosła 127 495 626 zł. Ponad 375 tys. zł uzbierali w tym roku wolontariusze ze sztabów zlokalizowanych na terenie powiatu cieszyńskiego.

Według wstępnych wyliczeń, podczas 29. edycji WOŚP cieszyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał ponad 97 tys. zł. Kwotę 15 tys. zł zadeklarował na ten moment sztab działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Chybiu. Wolontariusze skupieni wokół sztabu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kończycach Wielkich zebrali do swoich puszek 7621 zł, a ze wstępnych podsumowań sztabu działającego Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pruchnej wynika, iż tamtejszym wolontariuszom udało się zebrać ponad 55 tys. zł. Z wynikiem ok. 64 tys. zł podsumował 29. finał WOŚP sztab zlokalizowany w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. Ponad 75 tys. zł zebrali wolontariusze w Ustroniu, gdzie sztab zlokalizowany był w Miejskim Domu Kultury "Prażakówka". Z kolei w Wiśle ze wstępnych i jeszcze nie ostatecznych wyliczeń wynika, iż wolontariuszom działającym przy Wiślańskim Centrum Kultury udało się zebrać ponad 62 tys. zł.

Ostateczne wyniki sztabów działających na terenie powiatu cieszyńskim poznamy w ciągu najbliższych dni, gdy zakończą się organizowane w internecie zbiórki. Z kolei ostateczną kwotę zebraną na rzecz 29. Finału WOŚP, poznamy 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama