, środa 24 lipca 2024
Spełnione marzenie - spotkanie z Adamem Małyszem
Inicjatorem wspólnego zdjęcia był Adam Małysz. Kamil, Damian i Mateusz nie mieli śmiałości o to prosić. fot. Ryszrad Duława Dodaj do Facebook

Spełnione marzenie - spotkanie z Adamem Małyszem

KATARZYNA KOCZWARA, mat. pras.
Spełnione marzenie - spotkanie z Adamem Małyszem

Chłopcy od lat marzyli o spotkaniu z Adamem Małyszem. Marzenie spełniło się w Wiśle 18 czerwca. fot. Ryszard Duława


Spełnione marzenie - spotkanie z Adamem Małyszem

Każdy z marzycieli odtrzymał od Adama upiminki. fot. Ryszard Duława


Spełnione marzenie - spotkanie z Adamem Małyszem

Adam Małysz odpowiedział na pytania chłopców, opowiedział im o swoim nowym zajęciu jakim jest przygotowanie do rajdu Dakar. fot. Ryszard Duława

Od urodzenia zmagają się z wieloma schorzeniami genetycznymi. Postępujący zanik mięśni nie pozwala im funkcjonować tak, jak innym dzieciom. 11-letni Mateusz cierpiący na zespół wad wrodzonych, 15-letni Damian i 18-letni Kamil - obaj chorujący na zanik mięśni to podopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja. Każdy mieszka w innym zakątku Polski, ale łączy ich wielka miłość do idola i mistrza świata w skokach narciarskich - Adama Małysza. Marzyli o spotkaniu ze swoim Mistrzem. Marzenie to spełniło się podczas imprezy \"Wisła Adamowi Małyszowi\".
Spotkanie możliwe było dzięki zaangażowaniu zarówno fundacji jak i osób związanych z Wiślańską Organizacją Turystyczną, która zorganizowała pobyt chłopców i ich opiekunów w Wiśle.

Na każdym kroku ułatwiano chłopcom kontakt z idolem. - Marzyciele nie musieli stać w kolejce, aby zdobyć autograf uwielbianego przez nich sportowca. Adam Małysz po części oficjalnej zszedł ze sceny i podszedł do nich, wręczył autografy i umówił się na osobiste spotkanie. Wszystko było dla nich bardzo emocjonujące, nie mogli uwierzyć, że ich marzenie naprawdę się spełnia - mówi Karolina Kamińska, koordynatorka pobytu chłopców w Wiśle.

Marzenie spełniło się o godz. 13.00 w sobotę, 18 czerwca. Tę datę podopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja zapamiętają do końca życia. W napięciu oczekiwali na przybycie Adama Małysza, stremowani układali w głowie pytania do niego. - Zazwyczaj otaczają ich lekarze a nie gwiazdy - przyznała Aneta Bies, matka jednego z nich.

Adam Małysz zadbał, by chłopcy poczuli się swobodnie. Wypytał o podróż i upewnił się, że wizyta w jego galerii trofeów dopięta jest w każdym szczególe. - Bardzo się cieszę, że nasze spotkanie doszło do skutku - wyznał. Odpowiedział na pytania zarówno te nawiązujące do jego kariery skoczka narciarskiego, jak i o przygotowania do rajdu Dakar. Każdemu wręczył prezent, rozdawał autografy. To z jego inicjatywy spotkanie zostało utrwalone na wspólnym zdjęciu. - Trzeba wierzyć, to nie zawsze są cuda, to wiara czyni cuda - powiedział na koniec do chłopców i jeszcze raz wyraził radość, że ma tak wiernych i zdeterminowanych do walki kibiców.

- Nie mogę uwierzyć, że to stało się naprawdę - powiedział Kamil. - Tak długo czekałem na to spotkanie i prawie straciłem nadzieję - Mateusz nie mógł opanować drżenia głosu na wspomnienie chwili spotkania z mistrzem, a Damianowi wydawało się, że śni.

Wizyta w Wiśle była dla chłopców wielkim przeżyciem. Konieczność poruszania się na wózkach inwalidzkich nie sprzyja podróżowaniu. Pobyt w Wiśle był odskocznią od zdominowanego przez szpitale i lekarzy życie. Był także miłą odmianą dla ich opiekunów. - Chłopcy chcieli wykorzystać każdą chwilę na zobaczenie czegoś nowego - zwiedzili miasto i okolice Wisły, m.in. zobaczyli skocznię im. Adama Małysza, podziwiali puchary swojego Mistrza z zeszłego sezonu, gościli w Muzeum Narciarstwa, które zawiera bogatą kolekcję sprzętu narciarskiego, kolekcję starych nart, wśród których znajdują się narty Adama Małysza. Ostatnim punktem programu był spacer nad zaporą, gdzie mogliśmy podziwiać malownicze wiślańskie widoki - opowiada Karolina Kamińska.

Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non-profit, posiadająca status organizacji pożytku publicznego, której jedynym celem jest wnoszenie odrobiny radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci w Polsce poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Działa od 2003 r. Do dziś udało się jej urzeczywistnić prawie 1800 marzeń. Cały okres działalności Fundacji Dziecięca Fantazja to inspirujące spełnianie wspaniałych dziecięcych marzeń, udokumentowane na stronie internetowej Fundacji
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I to jest wlasnie Adam-WIELKI CZLOWIEK
Dzieki p.Adamie,ze nie zapomniales o Twoich
fanach- tak bardzo dotknietych przez los.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama