, piątek 23 luty 2024
Wisła Adamowi Małyszowi: Kryształowa kula i podziękowania od mieszkańców
Dziennikarze i trenerzy wspominali chwile spędzone z Adamem Małyszem. Formuła imprezy spodobała się prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

Wisła Adamowi Małyszowi: Kryształowa kula i podziękowania od mieszkańców

KATARZYNA KOCZWARA
W miniony weekend wiślanie podziękowali Adamowi Małyszowi za lata wzruszeń, emocji i sportowego ducha walki. Władze miasta dołożyły starań, by impreza nie była kopią marcowego benefisu w Zakopanem. Dziękowano Adamowi za lata jego sportowej kariery jako skoczka. Nie brakowało akcentów nawiązujących do obecnego zajęcia - rajdów samochodowych. Wśród znakomitych gości znalazła się para prezydencka: Bronisław i Anna Komorowscy.
W sobotę, 18 czerwca, w samo południe rozpoczęło się wielkie świętowanie. Dla fanów Adama najważniejszy był kontakt z Mistrzem - wiedzieli, gdzie i kiedy ponownie będzie można spotkać swojego ulubieńca. - Ścisk w kolejce był straszny, dziecko prawie mi przygnietli, mimo że trzymałam je cały czas na rękach, ale dla radości syna z autografu i wspólnego zdjęcia z Adasiem, warto było - wyznała Anna Macura z Katowic. Przez cały czas trwania imprezy na wiślańskim rynku można było podziwiać zdjęcia z przełomowych momentów w karierze Małysza. Kibice mogli podziękować za lata wzruszeń, jakich dostarczał Orzeł z Wisły, wpisując się na ogromną tablicę. Hostessy rozdawały smakołyki i specjały kojarzące się z Mistrzem - między innymi bułki z bananem.

Najważniejszym punktem programu była gala w wiślańskim amfiteatrze. Prowadzący, Tomasz Zimoch - dziennikarz Polskiego Radia, zaprosił kolegów po fachu. Była to okazja do poznania kulis niejednych zawodów, niejednej informacji prasowej, a także innego oblicza Adama Małysza. - Na koniec kariery zrozumiałem, że dziennikarz to też człowiek - wyznał z rozbrajającą szczerością skoczek z Wisły. Wspominał pierwsze sukcesy i pierwsze większe pieniądze im towarzyszące. - W 1995 r. zbierałem na "stukniętego" golfa II z myślą, że szwagier blacharz go wyklepie. Po wygranym konkursie w Oslo stać mnie było na golfa III, też "stukniętego" - wspominał Małysz.

Adam związany jest z Wisłą, co potwierdza się w jego częstym sięganiu do miejscowej gwary. W specjalnym pojedynku dziennikarze kontra Adam Małysz, sprawdzano znajomość wiślańskiej gwary. W ten sposób publiczność miała okazję poznać znaczenie takich między innymi słów jak cesta (droga), lajbik (biustonosz) czy sznupać (szukać). - Dziękuję za możliwość poznania kilku gwarowych słów z tych stron - powiedział na koniec prezydent Bronisław Komorowski, który wraz z małżonką obecny był na gali w amfiteatrze.

Burmistrz Wisły Jan Poloczek dziękując, wręczył Adamowi między innymi 5. kryształową kulę od mieszkańców miasta. Podziękował także jego rodzicom: - To dzięki wam mały Adaś wyrósł na wspaniałego Adama - powiedział do Ewy i Jana Małyszów.

Prezydent docenił przyjętą w Wiśle formułę imprezy: - Dziękuję, że nie spotykamy się dziś, by pożegnać Adama Małysza, ale aby mu podziękować - powiedział Bronisław Komorowski.

Obecnym w amfiteatrze kibicom także gala dała wiele radości. - Było pozytywnie. Najwspanialszy był Adam, jak zawsze ujmujący i momentami rozbrajający. Byliśmy w marcu na jego benefisie w Zakopanem. W Wiśle było o wiele lepiej - przyznali Beata i Ryszard Godziek z Poręby.

W sobotę o oprawę muzyczną na rynku zadbały zespoły Pectus i Markolm Band. W amfiteatrze zagrali Feel i Ich Troje.

W niedzielę, 19 czerwca, w amfiteatrze zaprezentowany został miejscowy folklor w wykonaniu zespołów Wisła, Torka i Równica.

Więcej zdjęć można znaleźć na naszej stronie, w portalu społecznościowym facebook.com/gazetacodzienna
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ciekawe czy w ogole bylo pare wislanow na tej imprezie z tego co ludzie gadaja to pare osob podczas tej imprezy dalo sie ponizyc.. no ale co sie nie robi dla takiej kasy w koncu wisla musiala zarobic na panu Adamowi ten ostatni raz... ciagna kase ile wlezie... moim zdaniem w zakopanym bylo o wiele lepiej a wisla?? porazka!!

Piekne zdjecia Rysiu!!!

A o swiecie Cieszyna macie w ogole zamiar napisac?

Panie Adamie.
Wielkie dzieki !!!!!!
Zycze powodzenia.

Dziękuję za pozytywne słowo. Pozdrawiam.

gratuleje panu talentu!

jeden wielki BEŁŁLLL...kot!
Słowa nieczytelne, poziom techniczny poniżej normy i to ma kkosztować 60 tys?...? ! ;(

tutaj miasto przegrało... a szkoda, mogło być profesjonalnie !

Cieszę się , że pochodzę z Wisły . Zawsze lubiłem skoki narciarskie kibicowałem śp St.Bobakowi P i T Fijasom ale to co dał nam Adam jest z innego wymiaru tak sportowo jak i społecznie. Lubię również hokej może i tam pojawi się nowy Jobczyk i tez trochę się pocieszymy . Adam syna , córkę i to wspaniałą już masz i pokaż im jak się wygrywa na drogach . Cała moja rodzina zaciska kciuki. Wszystkiego dobrego Tobie i Twoim bliskim .

Pan Ryszard Duława najlepszym fotografem wszelkich rodzimych portali ! Szacunek. Aż miło ogladać Pana zdjęcia. Redakcjo - dbajcie o Niego bo to skarb. Naprawdę. W zalewie mizerii to diament. Pan Maciej Kłek też OK. Adamowi wszelkiej pomyślności. Szkoda tylko, że znowu te POzery komorowscy sie tam wcisły.

najgorzej nie było, ale spektakularnym sukcesem ta impreza też nie jest

Pełny amfiteatr ! Po prostu FULL (idiotyzmu, debilizmu itd.)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama