, piątek 19 lipca 2024
Rusza 18. Festiwal Teatrów Moraw i Śląska
Wystąpią teatry lalkowe i dramatyczne z Polski, Czech i Słowacji. Pojawią się również propozycje koncertowe. fot: Karin DziadkovaDodaj do Facebook

Rusza 18. Festiwal Teatrów Moraw i Śląska

red.
Po raz 18. Teatr Cieszyński w Czeskim Cieszynie zaprasza na Festiwal Teatrów Moraw i Śląska. Wystąpią teatry lalkowe i dramatyczne z Polski, Czech i Słowacji. Pojawią się również propozycje koncertowe. Festiwal odbędzie się w terminie 5 – 10 listopada.

W tegorocznym programie propozycje znajdą dla siebie, zarówno dorośli, jak i dzieci. Dorośli powinni zwrócić uwagę na spektakl „Chacharije” Sceny Kameralnej „Arena” z Ostrawy – teatru, który podczas 17. edycji Festiwalu TMŚ otrzymał Grand Prix, w reżyserii Janusza Klimszy. Pojawi się również Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego z Płocka, który zaprezentuje spektakl „Myszy Natalii Mooshaber” w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Natomiast ze Słowacji przyjadą Teatr im. J. G. Tajovskiego ze Zwolenia z musicalem „Balada pre banditu” w reżyserii Petra Palika, a także częsty gość Festiwalu TMŚ – Teatr Kameralny Martin, który tym razem pokaże klasykę „Višňový sad” Czechowa w reżyserii Romana Poláka.

Dla dzieci wystąpią lalkarze z bajkami - „O zbójniku Ondraszku” Sceny Lalek „Bajka” w reżyserii Tomáša Kočko oraz „Stříhali dohola Josefa Kainara” Teatru Lalkowego z Ostrawy w reżyserii Václava Klemensa.

Nie zabraknie także propozycji koncertowych. 7 listopada o godz. 19.00 na scenie Teatru Cieszyńskiego odbędzie się koncert Lucie Bergerovej i jej gości, podczas którego wybrzmią wielkie hity filmowe i musicalowe.

Pełny program tegorocznego festiwalu oraz cennik można znaleźć na stronie internetowej Teatru Cieszyńskiego, tutaj: http://www.tdivadlo.cz/festival-dms.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama