, czwartek 6 października 2022
Kobieta została burmistrzem Czeskiego Cieszyna
Gabriela Hřebačková została nowym burmistrzem Czeskiego Cieszyna. fot: Dorota Havlíková/tesin.czDodaj do Facebook

Kobieta została burmistrzem Czeskiego Cieszyna

red.
Gabriela Hřebačková została nowym burmistrzem Czeskiego Cieszyna. W jawnym głosowaniu poparło ją 26 z 27 radnych (1 osoba wstrzymała się od głosu). Jej zastępcami zostali Vít Slováček oraz Tomáš Pavelek. Wybór burmistrzyni oraz jej zastępców odbył się podczas pierwszej sesji rady miasta Czeskiego Cieszyna.

Przypomnijmy, że w Czeskim Cieszynie mandaty radnych uzyskały wszystkie partie i ugrupowania, które wystawiły swoich kandydatów. Wybory wygrała partia ANO, którą reprezentuje 6 radnych. Na drugim miejscu znalazła się partia KDU-ČSL. Unia Chrześcijańska i Demokratyczna - Czechosłowacka Partia Ludowa zdobyła 5 miejsc w nowej radzie miasta. Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Nestraníci, które również obsadzi 5 miejsc w radzie. Po 2 miejsca w nowej radzie miasta otrzymały kolejno; Obywatelska Partia Demokratyczna - ODS, Piráti, Niezależni - Nezávislí, partia Wolność i Demokracja Bezpośrednia - SPD oraz Czeska Partia Socjaldemokratyczna - ČSSD. Jedno miejsce w radzie zdobyła Komunistyczna Partia Czech i Moraw - KSČM.

Po wyborach w Czeskim Cieszynie zawiązała się nowa trójkoalicja: ANO, Nestraníci (Bezpartyjni) oraz KDU-ČSL (Unia Chrześcijańska i Demokratyczna - Czechosłowacka Partia Ludowa). Ma ona w Radzie Miasta 16 głosów na 27 radnych.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Piraci dwa miejsca, nieźle. Całkiem spora liczba ugrupowań musiała sie porozumieć żeby wybrać Burmistrza.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama