, wtorek 5 marca 2024
Piękne dziewczyny i heklowanie, czyli Dni Koronki Koniakowskiej
Piękne dziewczyny, dumne projektantki oraz zachwycona publiczność - tak wyglądał koronkowy pokaz mody. fot: Jonasz MilewskiDodaj do Facebook

Piękne dziewczyny i heklowanie, czyli Dni Koronki Koniakowskiej

JONASZ MILEWSKI
Piękne dziewczyny, dumne projektantki oraz zachwycona publiczność - tak wyglądał koronkowy pokaz mody, zorganizowany w ramach Dni Koronki Koniakowskiej 14 sierpnia w Chacie na Szańcach w Koniakowie.
Oprócz oglądania, można było też posłuchać Beaty Legierskiej, utalentowana koronczarki, która przedstawiła historię koronki koniakowskiej oraz w praktyce pokazała trzy podstawowe kroki w "heklowaniu".

Najbardziej wyczekiwanym punktem programu był jednak pokaz mody koronkowej. Dziewięć pięknych modelek zaprezentowało 27 kreacji na każdą okazję, począwszy od stroju codziennego, na sukni ślubnej skończywszy. Pokaz poprowadziła Beata Legierska, przeplatając prezentacje strojów barwną historią każdego z nich. W pierwszej części pokazu modelki zaprezentowały stroje codzienne, dobre na każdą okazję, zakupy, do pracy czy szkoły. Spore zdziwienie wywołały zaprezentowane przez jedną z modelek... kierpce na obcasie!

W drugiej odsłonie dziewczyny pokazały, jak do zwykłych ubrań można gustownie dobrać koronkowe dodatki - bransoletki, kolczyki, rękawiczki czy nawet czepki! Stroje bardzo często odwoływały się do mody lat dwudziestych i przykuwały uwagę publiczności. Publiczność męska była pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanego przez kilkuletniego modela misternie wykonanego... krawatu z koronki! Z kolei kobiecą część widowni zainteresowały wykonane z czarnej koronki leginsy!

  Trzecia część pokazu wzbudziła chyba największe emocje, kiedy zaprezentowano stroje wieczorowe oraz suknie ślubne. Pokazano również proponowane koronkowe stroje komunijne dla syna i córki. - Ta opcja jest bardziej skierowana dla mieszkańców miast i innych wsi, ponieważ w naszej gminie preferujemy tradycyjny strój istebniański do komunii - powiedziała Beata Legierska. Przedstawiono również propozycję stroju dla drużki ślubnej.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jestem zbulwersowany nierzetelnością podanych przez przez ciebie informacji. Pokaz mody koronkowej został przygotowany i prowadzony przez Lucynę Ligocką - Kohut z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.

koronki piękne ale zdjęcia okropne

i takie brzydkie zdjęcia...

rzeczywiście z fotkami klapa...
Po pierwsze, widzisz jak ten drut psuje urodę tych pań?
Po drugie, dlaczego tak nisko był aparat, podgladałeś te panie?
Perspektywa żyrafy?
Sa koronki trzeba zatem zbliżyć sipokazać szczegóły, panie nie musza być w całości, pokaż to co najładniejsze.

Nie wystarczy wiedzieć gdzie w aparacie nacisnąć guzik. Trzeba umieć robić zdjęcia.

foto robione.... widłami! :D:D

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama