, czwartek 18 kwietnia 2024
Niepełnosprawność na co dzień: Przedświąteczny spektakl
Teatr Polski od wielu lat wiedzie prym w przybliżaniu sztuki osobom z dysfunkcją wzroku oraz słuchu czyniąc wszelkie starania, aby spektakle docierały do jak największej grupy miłośników teatru.  fot: arch. Teatr Polski Bielsko-BiałaDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Przedświąteczny spektakl

Iwona Włodarczyk
W dniach od 19 do 21 grudnia niewidomi oraz niedowidzący miłośnicy spektakli teatralnych otrzymali zaproszenie od Teatru Polskiego w Bielsku – Białej na kolejne spotkanie ze sztuką, tym razem na deskach małej sceny wystawiany był spektakl „Wyspa Kalina” zaopatrzony w tekst audio deskrypcji.

Niemożność goszczenia widzów w budynku teatru nie stanęła na przeszkodzie i za pomocą łączy internetowych chętni mogli obejrzeć go siedząc wygodnie we własnych domach.

Odczucia po obejrzanym spektaklu były różne, jednym odpowiadało to, że mogli uczestniczyć w spektaklu bez konieczności wychodzenia z domu, a innym brakowało tej szczególnej atmosfery, z którą spotykali się niejednokrotnie w budynku teatru.
Wśród widzów znaleźli się też ci, których myśli powróciły do czasów, kiedy to na ekranach telewizorów raz w tygodniu oglądali różne sztuki teatralne.

Teatr Polski od wielu lat wiedzie prym w przybliżaniu sztuki osobom z dysfunkcją wzroku oraz słuchu czyniąc wszelkie starania, aby spektakle docierały do jak największej grupy miłośników teatru. I tym razem przeszkoda jaką jest pandemia została pokonana, a przedświąteczny spektakl przyniósł widzom chwile relaksu pozwalając oderwać myśli od problemów dnia codziennego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama