, wtorek 23 kwietnia 2024
Łukasz Maciejewski nowym dyrektorem programowym Kina na Granicy
Łukasz Maciejewski to filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny. fot: www.kinonagranicy.plDodaj do Facebook

Łukasz Maciejewski nowym dyrektorem programowym Kina na Granicy

SM
Organizatorzy cieszyńskiego Przeglądu Filmowego Kino na Granicy poinformowali, iż nowym dyrektorem programowym odpowiedzialnym za polską część repertuaru będzie Łukasz Maciejewski. Zastąpił on na tym stanowisku Macieja Gila, który z imprezą związany był przez ostatnie 10 lat.

- Wraz z dojrzewaniem imprezy i nowymi pomysłami ujawniły się różnice w koncepcjach programowych, a także kierunkach rozwoju. Pewne zmiany stały się konieczne, jednak nie będą one miały wpływu na dotychczasowy charakter i klimat naszej imprezy - przekonuje Jolanta Dygoś, dyrektor Przeglądu, która zapewnia, iż z pewnością nie zmieni się profil imprezy, który nadal skupiać się będzie na kinematografii środkowoeuropejskiej.

Łukasz Maciejewski to filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych ("AICT") oraz Federacji Krytyków Filmowych ("Fipresci"). Wykłada na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Jest autorem wielu książek ("Przygoda myśli", "Aktorki. Spotkania", "Wszystko jest lekko dziwne" - wywiad-rzeka z Jerzym Radziwiłowiczem, "Flirtując z życiem" - rozmowa z Danutą Stenką), jest stałym współpracownikiem kilkunastu czasopism, ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, telewizji HBO i stałym komentatorem "Tygodnika Kulturalnego" w TVP Kultura. Zdobył wiele nagród i wyróżnień dziennikarskich: między innymi statuetki "Uskrzydlony", "Dziennikarskiej Weny" oraz "Złotej Róży" za "nową jakość w krytyce filmowej".

- Kino na Granicy jest sprawdzoną marką, ma tysiące fanów i od lat ustaloną renomę - również dlatego nie zamierzam dokonywać żadnych rewolucyjnych zmian programowych, chociaż oczywiście mam mnóstwo własnych pomysłów, energię i entuzjazm. Chciałbym też bardzo wyraźnie podkreślić, że jestem pełen uznania i szacunku dla Macieja Gila, mojego poprzednika na tym samym stanowisku - skomentował na swoim profilu społecznościowym Łukasz Maciejewski.

- Jesteśmy przekonani, że nowe spojrzenie Łukasza Maciejewskiego na program Kina na Granicy będzie jedną z wielu pozytywnych zmian, jakie pojawią się podczas naszej "pełnoletniej" edycji, na którą już teraz zapraszamy - komentuje wybór nowego dyrektora programowego Petra Slováček Rypienová, dyrektor finansowa Przeglądu i dodaje, iż pierwsze propozycje programowe przyszłorocznej edycji będą podane w ciągu najbliższych tygodni.

18. edycja Kina na Granicy odbędzie się w Cieszynie w Czeskim Cieszynie w dniach 28.04 - 3.05. 2016 r.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama