, wtorek 6 czerwca 2023
Już niebawem Staromiejska Wiosna
Dwa dni Święta Strumienia będą nasycone wydarzeniami z udziałem wyjątkowych wykonawców. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Już niebawem Staromiejska Wiosna

red./mat.pras.
Najbliższy weekend obfitował będzie w różnorodne wydarzenia, spośród nich warto zwrócić uwagę na Święto Strumienia, czyli Staromiejską Wiosnę, której organizatorem jest Gmina Strumień, Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu. Przez dwa dni, 1 i 2 czerwca na strumieńskim rynku usłyszymy ciekawych wykonawców – wśród nich Skazani Na Bluesa i Maciej Lipina, Andrzej i Maja Sikorowscy z zespołu Pod Budą, Frele, 8 lat w Tybecie i Lao Che. Oficjalne otwarcie Staromiejskiej Wiosny - 1 czerwca, godz. 16.00.

Dwa dni Święta Strumienia będą nasycone wydarzeniami z udziałem wyjątkowych wykonawców. W sobotę będziemy się bawić między innymi przy dźwiękach legendarnych i doskonale znanych utworów zespołu Dżem w wykonaniu Skazanych Na Bluesa i Macieja Lipiny, odtwórcy głównej roli w spektaklu "Skazany na Bluesa", teatralnej adaptacji kultowego filmu opowiadającego losy Ryśka Riedla. Udany sobotni wieczór zapewnią również Andrzej i Maja Sikorowscy. Andrzej Sikorowski to lider zespołu Pod Budą. Podczas koncertu na strumieńskim Rynku usłyszymy najbardziej popularne utwory tego zespołu.

W niedzielę światowe hity okraszone dawką dobrego humoru w osobliwych, śląskich aranżacjach zaprezentują popularne Frele. Nie zabraknie również lokalnego akcentu w postaci koncertu strumieńskiej grupy rockowej 8 lat w Tybecie, która po raz pierwszy podczas koncertu plenerowego zaprezentuje w całości materiał z debiutanckiego albumu „Betonu nie spalą”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lao Che, który zagra między innymi utwory z pokrytej złotem i nagrodzonej Fryderykiem płyty "Wiedza o społeczeństwie".

Szczegółowy program Staromiejskiej Wiosny można znaleźć TUTAJ.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama