, niedziela 27 listopada 2022
Górki W.: Przyjdź na piknik z pomysłem i wymień się książkami
"Piknik z pomysłem" odbędzie się w sobotę, 2 czerwca, od godziny 16.00 w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich przy ul. Stary Dwór 4. fot: Marcin GawlasDodaj do Facebook

Górki W.: Przyjdź na piknik z pomysłem i wymień się książkami

JM
Wiele atrakcji czeka na dzieci i dorosłych w trakcie "Pikniku z pomysłem", który odbędzie się w sobotę, w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich. Sprawdźcie program wydarzenia!

Rozpoczynający się o godz. 16.00 “Piknik z pomysłem” to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują kreatywnej formy spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Na gości czeka rodzinna zabawa inspirowana baśnią "Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata". Będzie to gra terenowa rozgrywająca się w malowniczym, zabytkowym parku oraz Dworze Kossaków.

- Zarówno dzieci jak i rodzice rozwiązywać będą różne zadania, prowadzące do odkrycia pewnej tajemnicy. Nie zabraknie humoru oraz książkowych niespodzianek. W razie niepogody - choć zamówiliśmy słońce - zabawa będzie się odbywać we wnętrzu Dworu, więc nie bójmy się deszczu i koniecznie weźmy udział w tej zabawie - zachęca Regina Mynarska z Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich.

To nie jedyne atrakcje. Już od godz. 15.00 działać będzie "wymienialnia książek", która będzie doskonałą okazją, by odświeżyć swoją domową bibliotekę w sposób ekologiczny i ekonomiczny. Zasada jest prosta. - Każdy, kto przyniesie książkę na wymianę, może poszukać dla siebie innej spośród tych, które przynieśli uczestnicy. Dotyczy to zarówno książek dla dorosłych czytelników, jak i dla młodszych - mówi Mynarska.

Drugą część “Pikniku z pomysłem” stanowić będzie recital piosenki “prawie poetyckiej”. To propozycja skierowana przede wszystkim dla starszego odbiorcy. Dzieci będą miały wówczas okazję do posłuchania bajek czytanych przez pracowników Centrum. Początek recitalu o godz. 18.00.

Z recitalem zaprezentuje się Duet Pieprzyk, czyli Hanna Kaczmarek (śpiew i gitara) oraz Zbigniew Dobrzyński (gitara i śpiew). - Pieprzyk gra piosenkę prawie poetycką, choć częściej jest to piosenka prozaiczna - prosta, lecz nie prostacka. Właściwie jest to śpiewana proza życia. Duet chętnie okrasza ją bluesem i poczuciem humoru, nie stroniąc przy tym oczywiście od innych przypraw. Od ponad roku koncertuje oraz pojawia się na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach piosenki autorskiej i poetyckiej. Ma na koncie kilka muzycznych sukcesów m.in. został laureatem Konkursu o Ślad w ramach X Zajazdu Bardów, zajął pierwsze miejsce na Przeglądzie Utworów z Charakterem podczas V Międzynarodowego Festiwalu Kropka 2011 w Głuchołazach oraz drugie miejsce na VII Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej 2011 - opowiada Mynarska.

"Piknik z pomysłem" odbędzie się w sobotę, 2 czerwca, od godziny 16.00 w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich przy ul. Stary Dwór 4.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Zofii Kossak. Portal gazetacodzienna.pl jest jego patronatem medialnym.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama