, sobota 13 sierpnia 2022
Kultura na weekend: 45. Dni Skoczowa
W piątek rozpoczną się 45. Dni Skoczowa.  fot: Bartłomiej KukuczDodaj do Facebook

Kultura na weekend: 45. Dni Skoczowa

Dzień Dziecka i wydarzenia związane z tym świętem zdominowały nadchodzący weekend. Oprócz tego w regionie odbędą się 45. Dni Skoczowa i Staromiejska Wiosna. Sprawdźcie szczegóły zbliżających się wydarzeń.

W kinie w Cieszynie…

1-3 czerwca Faceci w czerni 3D godz. 15.30, 17.45, 20.00

Agenci w czerni bronią Ziemi przed kosmitami już po raz trzeci! Pojawiają się bez zapowiedzi i znikają bez śladu. Ich znakiem rozpoznawczym są czarne garnitury i okulary, a także cały zestaw kosmicznych gadżetów. Tym razem dwaj najbardziej znani agenci MIB zmierzą się z kosmitami w niezwykłym śledztwie pokonującym bariery nie tylko przestrzeni, ale również czasu.
Ceny biletów: 20 zł (norm. - 3D); 15 zł (ulg. - 3D). Bilety ulgowe przysługują: dzieciom, uczniom, studentom, rencistom i emerytom.

A w Centralu…

1-3 czerwca Modrý Tygr godz. 17.00

Modrý Tygr to rodzinny, animowany film, który za sprawą niezwykłej, pełnej humoru historii przeniesie dzieci i ich rodziców w świat fantazji. W centrum wszystkich wydarzeń dotyczących fabuły jest nieco zapomniany, ale wciąż magiczny ogród botaniczny ukryty pośród zgiełku wielkiego miasta. Co takiego się w nim kryje? Wstęp 70 Kč.

1-3 czerwca godz. 19.00

Spokojna sielanka na wsi nieco odciętej od reszty świata zostaje nieoczekiwanie zakłócona przez sympatycznego Kaja. Czy mieszkańcy wioski zaakceptują nowego lokatora? Wstęp 100 Kč.

Kino Extreme

Uwaga! W Kinie Extreme w dniach 1-3 czerwca, od godz. 11.00-18.00 będą wyświetlane same bajki!

Repertuar 5-7 czerwca:
"Śmiercionośny express 5D" 5D (ograniczenie wiekowe od 12 lat) godz. 12.00 13.40 15.20 18.20 19.50 21.20
"Przygody Małej Gwiazdki" 5D (bez ograniczeń wiekowych) godz. 11.30 13.10 14.50 17.50
"Dark Rider" 5D (ograniczenie wiekowe od 15 lat) godz. 12.30 14.10 15.50 16.50 18.50 20.20 21.50
"4.13 do Katowic" (ograniczenie wiekowe od 12 lat) godz. 19.50, 21.20

1 czerwca

Jedź z głową

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Dzień Dziecka, który odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie. W tym dniu organizatorzy zaplanowali m.in. pokazy i prezentacje zawodowej grupy kolarskiej JBG-2 oraz trenera i zawodników Reprezentacji Polski w narciarstwie biegowym. Wokół hali odbędą się także liczne wystawy i konkursy. Całość rozpocznie się o godz. 10.00 w piątek, 1 czerwca.

Książka z bajki/bajka z książki

Zamek Cieszyn zaprasza na kolejną wystawę tym razem autorstwa Roberta Sabudy amerykańskiego autora i ilustratora, jednego z najlepszych na świecie twórców pop-upów. Czym są pop-upy? To książki "z ruchomymi elementami", nazwane też przestrzennymi albo "rozkładankami". Wystawa czynna będzie od 1 czerwca do 1 lipca w Basteji Zamku, codziennie w godz. 10.00-17.00.
Wystawie towarzyszyć będą warsztaty, które odbędą się 3 czerwca w godz. 14.00-16.00. Uczestnicy stworzą małą formę "rozkładanki". Warsztaty poprowadzą projektantki: Marta Noszka-Bubak i Alicja Woźnikowska-Woźniak. Zgłoszenia przyjmuje: Tomasz Majorek, tel: 338510821 w. 24, mail: tmajorek@zamekcieszyn.pl

45. Dni Skoczowa

Przed nami 45. Dni Skoczowa. Trwająca trzy dni miejska impreza to przede wszystkim mnóstwo atrakcji dla zgromadzonej publiczności, a wśród nich tradycyjne zawody w Rzucie Beretem. Święto miasta rozpocznie się już w piątek, 1 czerwca, o godz. 14.00 występem mażoretek "Michelle" z Karwiny, wystrzałami z armaty, salwą z muszkietów Bractwa Strzelców Skoczowskich, a także wstępem Zespołu Regionalnego Skoczów. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na www.skoczow.pl.

Dzień Dziecka w Strumieniu

Dzień Dziecka w Strumieniu obchodzony będzie tuż przed świętem miasta. W piątek, 1 czerwca, od godz. 16.00 na strumieńskim rynku odbędzie się program artystyczny pt. "Opowieść o Robinsonie Crusoe".

"Braterska dłoń" - koncert charytatywny

"Braterska dłoń" to koncert charytatywny, podczas którego wystąpią: Chór Katolickiego Gimnazjum i Liceum wraz z nauczycielami pod dyrekcją Tadeusza Kraszewskiego; Chór Zespołu Szkół Budowlanych pod dyrekcją Joanny Lazar-Chmielowskiej-Ewangelicki Chór Kościelny przy Kościele Jezusowym pod dyrekcją Joanny Sikory; Katolicki Chór Kościelny "Lutnia" pod dyrekcją Marii Gruchel oraz gość specjalny. Solistka Opery Bytomskiej Jadwiga Papiernik będzie bohaterką piątkowego koncertu na rzecz wsparcia finansowego ucznia "Budowlanki" oraz jego siostry, którzy w ostatnim czasie zostali osieroceni. Impreza rozpocznie się o godz. 16.30. Wstęp na organizowany koncert jest wolny, podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy na wspomniany cel.

Muzeum Ustrońskie

Urząd Miasta Ustroń, Stowarzyszenie Twórcze "Brzimy" oraz Muzeum Ustrońskie zapraszają na prezentację dorobku artystycznego Bogusława Heczko i Renaty Dubiel-Białas, która odbędzie się w piątek, 1 czerwca, o godz. 17.00 w Muzeum Ustrońskim.

Scena Polska zaprasza

Trzy małe świnki, które występują razem w zespole muzycznym, postanowiły spróbować szczęścia w konkursie piosenek i rozpocząć nową karierę. Jednak podobny pomysł ma również wilk. Czy uda mu się podstęp i trzy małe świnki uwierzą w jego oszustwa? Spektakl "My się wilka nie boimy" będzie można zobaczyć w piątek, 3 czerwca, o godz. 17.30. Bilety dostępne będą w kasie teatru przed rozpoczęciem przedstawienia. Cena wejściówek wynosi 120 Kč.

Noc kościołów

W piątek, 1 czerwca, od godz. 18.00 po raz czwarty w Czechach odbędzie się Noc kościołów. Tym razem, już po raz drugi do akcji dołączył się Czeski Cieszyn. Więcej informacji o czeskiej Nocy kościołów, na stronie: www.nockostelu.cz.

Podczas Nocy kościołów, swoje drzwi otworzą:
- Kościół Apostolski Centrum Chrześcijańskiego, ul. Słowacka,
- Ewangelicki kościół czesko-braterski, pl. Martina Lutra, Na Rozwoju,
- Chrześcijańska Wspólnota, Na Mojském,
- Rzymskokatolicki Kościół Najświętszego Serca Jezusowego, Masarykowe Sady,
- Kościół braterski, ul. Frydecka,
- Śląski Kościół Ewangelicki Augburskiego Wyznania, ul. Na Niwach 9,
- Kościół Starokatolicki - kaplica brata Rogera z Taize, ul. Ostrawska 285.

Śląska Noc Muzeów

W piątek, 1 czerwca, odbędzie się już trzecia Śląska Noc Muzeów, do której przyłączyło się Muzeum Cieszyńskie z oddziałem w Karwinie. Nocne zwiedzanie muzeum zachwyci nie tylko dzieci ale także dorosłych i rozpocznie się o godz. 19.00. Szczegółowy program Nocy Muzeów dostępny jest na www.szmo.cz/smn/.

Dzieciaki za sterem filmowym

Szkoła Tańca PeDeBe Fundacji "Ster" prowadzonej przez Izabelę Tymich zaprasza na premierę nowatorskiego spektaklu, która odbędzie się 1 czerwca o godz. 19.00 w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Gala wieczorna będzie punktem kulminacyjnym i teatralną propozycją na Dzień Dziecka. Na scenie pojawią się nie tylko dzieci i młodzież , ale również adepci szkoły tańca, którzy zintegrowali się z całym zespołem i sceną.

2 czerwca

Hażlach spełnia marzenie Kubusia

Fundacja Mam Marzenie spełnia kolejne pragnienia. Tym razem, w sobotę, 2 czerwca, odbędzie się impreza charytatywna, której cały dochód przeznaczony będzie na spełnienie marzenia Kubusia. Bohater nadchodzącego spotkania ma 6 lat. Jest mieszkańcem powiatu cieszyńskiego, a jego największym zainteresowaniem jest układanie klocków Lego. Choć cierpi na chorobę zagrażającą jego życiu, ciągle ma marzenia i nie poddaje się w swojej walce o życie. Największym jego marzeniem jest wyjazd do Legolandu. Wolontariusze z fundacji postanowili w tym celu zorganizować całodzienny koncert, podczas którego odbędzie się zbiórka pieniędzy na spełnienie marzenia Kubusia. Impreza odbędzie się w sobotę, 2 czerwca, o godz. 11.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu.

Kubie można także pomóc wpłacając pieniążki na podany nr konta:
26 1050 1445 1000 0022 7647 0461 - z dopiskiem Kuba, Legoland, Katowice.

Obchody Międzynarodowego Roku Spółdzielczości

2 czerwca od godz. 10.45 w Amfiteatrze im. St. Hadyny w Wiśle odbędą się obchody Międzynarodowego Roku Spółdzielczości oraz XII Przegląd Spółdzielczych Zespołów Artystycznych. Wstęp wolny.

Program:
10.45-11:00 - otwarcie MDS
11.00-16.30 - prezentacja spółdzielczych zespołów artystycznych woj. śląskiego
16.30-17.00 - ogłoszenie wyników konkursu oraz występy laureatów
17.00-18.00 - wystąpienia zaproszonych gości i wręczenie odznaczeń
18.00 - występy gwiazdy wieczoru
Impreza towarzysząca:
12.00 - Motocyklowy Zlot Spółdzielców

Dzieci Dzieciom, Dzieci Rodzicom

Dzień Dziecka w Ustroniu obchodzony będzie 2 czerwca od godz. 15.00 w miejscowym Amfiteatrze, w którym odbędą się występy zespołów artystycznych z Miejskiego Domu Kultury i wychowanków ustrońskich przedszkoli

Piknik z Pomysłem oraz Duet Pieprzyk - recital

"Pikniki z pomysłem" to propozycja na letnie popołudnia i wieczory w Dworze Kossaków i zabytkowym parku. W programie: zabawy teatralne i plastyczne dla całych rodzin inspirowane baśnią Zofii Kossak "Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata", porady na temat wychowania, głośne czytanie książek polecanych dla dzieci i młodzieży, a także recital poezji śpiewanej. Pierwszy piknik odbędzie się 2 czerwca o godz. 16.00. Na godz. 18.00 zaplanowany jest koncert Duetu Pieprzyk. Wstęp wolny.

Staromiejska wiosna

Staromiejska Wiosna to dwudniowe święto gminy tradycyjnie obchodzone w czerwcu na strumieńskim rynku. Imprezy towarzyszące dniom gminy to wystawa fotografii przyrodniczej Łukasza Łukasika, Jarmark Staromiejski z udziałem twórców regionalnych, dmuchane zjeżdżalnie, euro bungee, prawdziwa karuzela łańcuchowa i mnóstwo pysznej gastronomii. Impreza odbędzie się pod namiotami.

Program:
2 czerwca
15.00 Otwarcie Staromiejskiej Wiosny 2012
15.30 Zespół Regionalny Strumień
16.30 Mala cerna hudba z Karwiny - tradycyjna, czeska muzyka taneczna
19.00 Kurcbend - muzyka amerykańskich orkiestr lat 40 i 50
20.40 grupa bębniarska MGOK ze Strumienia
21.00 Gwiazda Wieczoru: Jose Torres & Havana Dreams
23.00 Zakończenie

3 czerwca
15.00 Pokaz młodych tancerzy z MGOK, świetlic środowiskowych oraz gości
17.00 8 lat w Tybecie - strumieński zespół mocno rockowy
18.30 Gwiazda Wieczoru: AKURAT - gwiazda rocka, reggae, ska, energia, niebanalne teksty
20.30 Klezmafour - klezmerski huragan
23.00 zakończenie

Dzień Dziecka pełen atrakcji

Dzień Dziecka w Czeskim Cieszynie przypada na sobotę, 2 czerwca, wtedy też na rynku od godz. 14.00 do 17.00 zostaną zorganizowane liczne atrakcje dla najmłodszych. Ogromny park rozrywki dostępny będzie dla każdego, nawet dla dużych, w pełni dorosłych dzieci. O godz. 16.00 zagra Elis z kapelą, a wkrótce po nim Lunetic.

3 czerwca

XXXV finał centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

3 czerwca o godz. 9.00 w Amfiteatrze im. St. Hadyny w Wiśle odbędzie się XXXV finał centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Po przesłuchaniach uczestników wystąpi zespół regionalny. Kolejnym punktem programu będzie podsumowanie Turnieju oraz wręczenie dyplomów i nagród. Wstęp wolny.

Kała Bała - Teresa Mirga

Koncert Teresy Mirgi i zespołu Kałe Bała odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków". Artyści przybędą do dworu w ramach realizowanego przez Centrum projektu "Poznaj mnie... Get to know me, don’t be afraid". Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w niedzielę, 3 czerwca. Wstęp wolny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama