, sobota 25 maja 2024
Niech sobie nie myślą, że jesteśmy kolaborantami. Spotkanie z Piotrem M. Majewskim
Spotkanie z prof. Piotrem M. Majewskim odbędzie się w czwartek, 18 listopada o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. fot: fb/SwietlicaKPwCieszynieDodaj do Facebook

Niech sobie nie myślą, że jesteśmy kolaborantami. Spotkanie z Piotrem M. Majewskim

REDAKCJA
Niech sobie nie myślą, że jesteśmy kolaborantami. Spotkanie z Piotrem M. Majewskim

"Niech sobie nie myślą, że jesteśmy kolaborantami. Protektorat Czech i Moraw 1939-1945".

Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie zaprasza na spotkanie z profesorem Piotrem M. Majewskim, autorem książki „Niech sobie nie myślą, że jesteśmy kolaborantami. Protektorat Czech i Moraw, 1939-1945", stanowiącej kontynuację wielokrotnie nagradzanej książki „Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”.

- Choć użyte w tytule zdanie przypisywane premierowi utworzonego przez Hitlera Protektoratu Czech i Moraw niemal na pewno nigdy nie padły z jego ust, to znakomicie oddaje dylematy, przed którymi stanęli Czesi pod niemieckim protektoratem, lawirujący między współpracą z III Rzeszą a patriotyzmem - czytamy w opisie książki, wokół której w czwartek, 18 listopada o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie, odbędzie się spotkanie z profesorem Piotrem M. Majewskim.

Spotkanie z historykiem dziejów najnowszych, pracującym w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a specjalizującym się w historii Czechosłowacji i stosunkach czesko-niemieckich w XX w., poprowadzi Bogusław Słupczyński. Wstęp wolny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama