, niedziela 23 czerwca 2024
Projekt „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju” musi trochę poczekać
Projekt Po stopách těšínské tramvaje - rozvoj přeshraniční turistiky / Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju - rozwój transgranicznej turystyki, mający na celu upamiętnienie cieszyńskiej linii tramwajowej z lat 1911 – 1921, znajduje się na razie na liście rezerwowej.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Projekt „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju” musi trochę poczekać

DR
Znamy wyniki dofinansowań w ramach programu współpracy transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska - Polska. Projekt Po stopách těšínské tramvaje - rozvoj přeshraniční turistiky / Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju - rozwój transgranicznej turystyki, mający na celu upamiętnienie cieszyńskiej linii tramwajowej z lat 1911 – 1921, znajduje się na razie na liście rezerwowej.

Projekt, realizowany przez Cieszyn i Czeski Cieszyn, zakłada powstanie szlaku świetlnego, liczącego ok. 2 km – od ul. Wyższa Brama do dworca w Czeskim Cieszynie. Wzdłuż niego znajdą się m.in. punkty informacyjne czy zrekonstruowany wagon w rejonie mostu Przyjaźni. Miasta starają się o dofinansowanie w wysokości 1 887 382,53 euro. Na razie projekt znajduje się na pierwszej pozycji listy rezerwowej i istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdą się fundusze na jego realizację. Najwcześniej taka informacja pojawi się po zakontraktowaniu umów z pozostałymi podmiotami. Wtedy może się okazać, że postaną oszczędności z innych projektów lub umowa na jeden z nich nie zostanie podpisana – wtedy pieniądze przechodzą na cieszyński projekt.

Kto z naszego regionu załapał się na dofinansowanie w osi priorytetowej 2? Gmina Goleszów, Gmina Jasienica, Obec Nýdek i Obec Vendryně z projektem Život a práce na Těšínském Slezsku v době průmyslové revoluce / Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej (dotacja 761 024,16 euro). Ponadto. Pieniądze otrzyma również projekt Slezsko - Moravské pohraničí / Pogranicze Śląsko - Morawskie realizowany przez Moravian-Silesian Tourism, s.r.o. Stowarzyszenie Region Beskidy, Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza" Euroregion Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński (dotacja 874 898,79).

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W Cieszynie nie ma ulicy Górna Brama, jest Wyższa Brama. A cały projekt bezsensowny.

To było dwa w jednym - Wyższa Brama i Górny Rynek

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama