, sobota 13 lipca 2024
Cieszyn: Zniszczony fortepian wróci na rynek
Zewnętrzny fortepian pojawił się na cieszyńskim rynku, w czwartek 14 kwietnia. Inauguracyjny występ wykonał Tymoteusz Tomala, rozpoczynając tym samym regularne, plenerowe koncerty. fot: fb/StaszkiewiczGabrielaDodaj do Facebook

Cieszyn: Zniszczony fortepian wróci na rynek

REDAKCJA
Cieszyn: Zniszczony fortepian wróci na rynek

W nocy z soboty na niedzielę (16-17 kwietnia) zniszczony został zewnętrzny fortepian. fot. fb/Straż Miejska w Cieszynie


Cieszyn: Zniszczony fortepian wróci na rynek

fot. fb/Straż Miejska w Cieszynie

Niespełna trzy dni wystarczyły aby fortepian, który w krótkim czasie stał się nową atrakcją na rynku w Cieszynie został zdemolowany przez wandali, którzy w nocy z soboty na niedzielę (16-17 kwietnia) przewrócili wykonany ze stali i betonu, ważący ponad 300 kilogramów instrument. Cieszyn wypożyczył fortepian na miesiąc. Jest szansa, że instrument wróci. Kiedy?

Zewnętrzny fortepian pojawił się na cieszyńskim rynku, w czwartek 14 kwietnia. Inauguracyjny występ wykonał Tymoteusz Tomala, rozpoczynając tym samym regularne, plenerowe koncerty, które miały towarzyszyć m.in. przeglądowi filmowemu Kino Na Granicy, a w które zaangażowani mieli być m.in. uczniowie Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Cieszynie. Instrument miał jednak przede wszystkim zachęcać mieszkańców i turystów do spontanicznych występów uprzyjemniając tym samym przebywanie na cieszyńskim rynku. Pojawienie się instrumentu w Cieszynie to efekt bezpłatnego wynajmu. Podczas gali XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach miasto wygrało bowiem voucher uprawniający do miesięcznego korzystania z fortepianu.

Fortepian został zniszczony w nocy z soboty na niedzielę (16-17 kwietnia). Sprawcami okazali się dwaj 23-latkowie, którzy krótko po incydencie na cieszyńskim rynku zostali zatrzymani przez cieszyńską straż miejską. Mimo iż uszkodzony instrument zniknął z cieszyńskiego rynku, to jest szansa, iż wróci w najbliższym czasie. Informację o tym przekazała burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, która poinformowała, iż producent zewnętrznego fortepianu zabrał zniszczony instrument do swojej siedziby, by oszacować skalę zniszczeń i związane z naprawą koszty. - Mam jednak zapewnienie, że fortepian wróci na cieszyński rynek! Mam nadzieję, że udowodnimy, że wydarzenie z minionego weekendu to był incydent. Znów będzie można zagrać - napisała w mediach społecznościowych burmistrz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama