, środa 24 lipca 2024
Złodziejski duet usłyszał 27 zarzutów
Złodziejski duet usłyszał w sumie 27 zarzutów. fot: KPP CIESZYNDodaj do Facebook

Złodziejski duet usłyszał 27 zarzutów

KK, KPP Cieszyn
Policjanci ze Skoczowie złodziejski duet, który w większości okradał domki letniskowe i altany. Łącznie usłyszeli 27 zarzutów, w tym 20 kradzieży i włamań. Grozi im do 10 lat więzienia.

W ostatnim czasie skoczowscy policjanci otrzymywali informacje o licznych włamaniach do altan i domków letniskowych. Prowadzone w tej sprawie czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia, że związek z tymi zdarzeniami mogą mieć dwaj mężczyźni w wieku 27 i 45 lat. - W miniony weekend policjanci ze Skoczowa zatrzymali obu mężczyzn i przewieźli do komisariatu. Młodszy jest mieszkańcem Górek Wielkich, a starszy pochodzi z Pogórza. Jak ustalili śledczy, przestępczy proceder trwał od grudnia 2011 roku. W tym czasie dopuścili się szeregu włamań do altan na terenie ogródków działkowych i domków letniskowych na terenie Brennej, Drogomyśla, Górek, Harbutowic i Pogórza. Okradali też budynki gospodarcze - wyjaśnia asp. Rafał Domagała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Ich łupem padały wszystkie przedmioty, które przedstawiały jakąś wartość i można je było szybko spieniężyć. Kradli sprzęt AGD, ubrania, artykuły spożywcze i alkohol. - 18 kwietnia przed południem w Ochabach skradli motorower. To wtedy mieszkaniec Skoczowa powiadomił skoczowskich mundurowych, że ktoś ukradł mu pojazd o wartości 2.500 zł. Z kolei w miniony weekend młodszy z oskarżonych skradł rower, który stał w rejonie wiaduktu na ul. Wiślańskiej w Skoczowie. Pokrzywdzony, który zgłosił kradzież w komisariacie wycenił wartość roweru na ok. 500 zł - informuje rzecznik policji.

Część skradzionych przedmiotów już odzyskano. Funkcjonariusze odzyskali m.in. rower oraz motorower. Łącznie zatrzymany duet usłyszał 27 zarzutów, w tym 20 włamań i kradzieży na łączną kwotę prawie 5.000 zł. Oprócz tego młodszemu śledczy przedstawili inne zarzuty, które dotyczyły znęcania się oraz kierowania gróźb karalnych. Zatrzymanym za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama