, poniedziałek 2 października 2023
Policja: Kradli paliwo, wiertarką dziurawili baki
Policja zatrzymała 3 młodych mężczyzn, sprawa ma charakter rozwojowy. fot: KPP CIESZYNDodaj do Facebook

Policja: Kradli paliwo, wiertarką dziurawili baki

KK, KPP Cieszyn
Przewiercali zbiorniki wiertarką i przelewali paliwo do plastikowych pojemników. 3 młodych mężczyzn z powiatu cieszyńskiego usłyszało zarzuty włamania i kradzieży ponad 500 litrów paliwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Od dwóch miesięcy na terenie powiatu odnotowano wzrost kradzieży paliwa z samochodów osobowych i ciężarowych. Nieznani sprawcy kradli benzynę i olej napędowy z zaparkowanych pojazdów. - Policjanci z zebrzydowickiego komisariatu od pewnego czasu zbierali informacje o osobach podejrzewanych o włamania do samochodów. Dzięki prowadzonej pracy operacyjnej śledczy wpadli na trop grupy kradnącej paliwa. Namierzono i zatrzymano trzech mężczyzn. Dwóch mieszkańców Kaczyc w wieku 17 i 21 lat oraz 23-latka z Goleszowa - wyjaśnia asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Funkcjonariusze prowadzący sprawę ustalili, że grupa poruszała się volkswagenem w którym przewozili kilka dużych pojemników plastikowych. Złodzieje wiertarką nawiercali niewielkie otwory w zbiornikach paliwa. Następnie przelewali paliwo do plastikowych pojemników. - W ten sposób w Bażanowicach z zaparkowanej ciężarówki ukradli 150 litrów paliwa. W Zamarskach kolejne 150, a w Cieszynie 250 litrów oleju napędowego. Kradziony "towar" sprzedawali na czarnym rynku. Ponadto, kradli mniejsze ilości benzyny z samochodów osobowych, którą z kolei wlewali do baku samochodu, którym się poruszali - przyznaje Domagała.

Wstępnie poszkodowani wycenili paliwo na ponad 3.000 złotych, większe straty ponieśli z powodu podziurawienia baków. Sprawa ma charakter rozwojowy i będzie jej ciąg dalszy. Wyjaśniane będą kolejne włamania. - 17-latek z Kaczyc i 23-letni mieszkaniec Goleszowa zostali objęci policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje oficer prasowy policji.
 

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama