, czwartek 29 luty 2024
TIR wjechał w radiowóz straży miejskiej. 2 strażników jest rannych
Tir wymusił pierwszeństwo i wjechał w radiowóz. fot. ARC Dodaj do Facebook

TIR wjechał w radiowóz straży miejskiej. 2 strażników jest rannych

KK, KPP Cieszyn
Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło dziś, 21 lipca w Cieszynie na ul. Granicznej. Kierowca tira wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi.
- Około godziny 12.20 kierowca tira, obywatel Ukrainy, wyjeżdżając z drogi S1 (ul. Graniczna) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas wjazdu na ul. Katowicką. W wyniku czego uderzył w radiowóz straży miejskiej, który jechał w stronę centrum Cieszyna - informuje mł. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Kierowca tira nie odniósł żadnych obrażeń. Poszkodowani są natomiast dwaj strażnicy - jeden ma złamaną rękę, drugi jest lekko potłuczony. - Kierowcy obu pojazdów uczestniczących w wypadku zostali przebadani, byli trzeźwi. Trwają czynności policyjne. Tir został zabezpieczony na parkingu policyjnym - dodaje Domagała.
Komentarze: (35)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wypadek jak wypadek. Nawet wina dość czytelna. Roztrząsanie wypadku nie ma najmniejszego sensu. Starosta też miał wypadek a przecież ludziska dalej jadą z pedałem w podłodze. Rzecz w tym aby o TIRach pamiętać. To nie osobówka którą łatwo manewrować. TIRy są niezbędne ponieważ są w miarę tanie. Jeśli Miasto chce się rozwijać musi TIRy przyjmować. Nie jest jednak na to dostatecznie przygotowane. Zamiast drogami zajmujemy się pierdołami. Drogi robi się na pokaz, na wyścig, lub na PP-P. W jednym miejscu dobra Firma ma kiepską drogę lub ją (nie tylko krew) zalewa. W drugim jeszcze Firma jeszcze nie pracuje a już ma porządną drogę, wjazd, przystanek. Tak to Kraj. Taki "obyczaj".

widać, że pisać umiesz, ale brakuje ci wiedzy o świecie - PKP jest w rozsypce właśnie dlatego, że do dziś dnia jest własnością państwa, a w dużej mierze - prócz polityków żyjących z kolejowych synekur - odpowiedzialni za ten stan rzeczy są sami kolejarze, którzy strajkami i związkowymi pogróżkami dzielnie walczyli o pozostanie na państwowym garnuszku. Zwłaszcza na związkowych osadach. Ha wam w de, kolejarze. Radzimy sobie bez was. Na dworcach PKP będziemy tworzyć skanseny PRL-u.

Bardzo dobrześ to ujął w swym ostatnim poście, Damianku. Jeden kutas, czy rządy sprawuje Platforma, PiSiory, czy postkomuniści za plecami Napieralskiego... Pazerność rządzących jest niepartyjna. Znaczenie tu mają INTERESY tych, którzy są u władzy. Najlepszy przykład umowy między Stalexportem a państwem za czasów SLD w sprawie Autostrady Małopolskiej.... Ch... ch...a ch...jem pogania. Kolej ( PKP) jest praktycznie zlikwidowana w ramach wątpliwej prywatyzacji wszystkiego, co się da. W rękach prywatnych też nie funkcjonuje należycie... Kto tego nie widzi ten jest kiep. ...........Dlatego też jest to ciut istotniejszy problem, niż dwóch rannych strażników miejskich. A, podejrzewam, to tylko początek - wierzchołek góry lodowej, która nam zagraża ze strony naszej kochanej władzuni.

JP. Zgadzam się. Z tych nie szczęść i biedy już nikt nienawidzi PO ale gdy by były wybory to Platforma by wygrała tak podaje TV. i wszystkiemu jest winny PIS chociaż już nie rządzi, bo Lecha nie ma a Jaruś jest za słaby. Mafia rządzi Polską a mafia to rząd. Kasa z akcyzy paliwowej, opłaty za drogi państwowe itd. Ale jest dobrze. PO Platfusy.

Do kolejarze na łąkę się paść.
Co ty masz z tymi kolejarzami. Wiesz ile prywatnych przewoźników wozi towary koleją, nawet do Cieszyna z węglem przyjeżdża prywatny pociąg bo taniej to wychodzi niż 100 tirów z węglem. Może jesteś z lobby kołowego bo co drugi w sejmie ma w tym interes i dla tego kolej jej nie w smak.

Współczucia dla ...JP

Glosujcie dalej na PelO to takich wypadków bedzie przybywać. Współczucia dla poszkodowanych.

Ruski car uważał, że najłatwiej rządzić ciemną masą i ... miał rację ! Ale to jest maksyma ogólnie obowiązująca - tylko po co szanowna władzo nauczyliście nas czytać pisać i myśleć - ku swojemu utrapieniu ?

Tutaj nie o to chodzi, kto na kogo zap....ala, ale o sens posunięć władzy. TIRy z założenia są wielkimi pojazdami i to DLA NICH de facto buduje się drogi dwupasowe i autostrady. Wiadomo, że zdierstwo władzy skutkuje omijaniem odcinków płatnych i większą wypadkowością na drogach, po których pojazdy wielkogabarytowe nie powinny jeździć.

a na co ty liczysz, że faraon i kapłani bedą na ciebie zapierdzielać zamiast ty na nich?... Bogu dziękuj, ze kaczory zneutralizowane, bobyś jeszcze knuta na grzbiecie czuł prócz pustki w kieszeni

potem TIRy na tory

Ciemny lud dostrzega nie tylko skutki, ale również przyczyny zdarzeń drogowych, Jaśnieoświecony. Straż Miejska to przedstawiciele władzy,która z założenia powinna DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO obywateli. Jeśli władza stara się pobierać opłaty kilkakrotnie za to samo, to ciemny lud, nauczony czytania i pisania,zauważa tę pazerność i stara się jej zapobiegać. Podatki na drogi w cenie paliwa, podatki w VAT, do kas miejskich, teraz VIATOLL za drogi pobudowane wcześniej za publiczne pieniądze, to coś jest nie tak. Jeśli Viatoll dla pojazdów powyżej 3,5 tony przejdzie bez echa opnii publicznej, to - założę się- następnym krokiem tzw. wladzy będzie wprowadzenie opłat dla WSZYSTKICH użytkowników dróg. I TO jest istota problemu, a nie pocałunek TIRa z radiowozu straży miejskiej.

zgadzam się z Panem zupełnie, problem tylko w tym, że TIR jest najtańszym i najszybszym środkiem transportu. Niż by przeładowali to wszystko na pociągi, uruchomili cały skład zwieźli i rozładowali to TIR zrobiłby co najmniej dwa kursy w tym czasie:-) ale zgadzam się z Panem byłoby to świetne rozwiązanie, przede wszystkim ekologiczne!!!!!!!!!!!

Ja wiem że TIR to skrót ale jak dr. Miodek mówił w TV to tak się przyjęło że na zestaw pojazdów czyli na ciągnik siodłowy i przyczepę mówimy TIR na na samochód dostawczy czyli na jednej ramie kabina i naczepa mówimy ciężarówka. A więc TIR uderzył w S. M. Ps. aby zrobić takie koleiny w drodze co jeden TIR 40 tonowy trzeba 160 tyś osobówek. TIRY NA TORY!!!.

TIR - międynarodowa konwencja o tranzycie samochodów ciężarowych,wiec moze lepiej pisac ze to byla ciezarowka bo nie kazda ciezarowka to tir

brak osobnych pasów do zjazdu/wjazdu na ekspresówkę (choć jest miejsce na nie!) do tego wieloletni totalny tumiwisizm ekipy Ficka i starostwa - zbieramy owoce, dobrze, ze tym razem padło na współwinnych tej sytuacji. Policja drogowa oczywiście też nie widzi żadnego problemu, bo sprytnie w krzokach się zaczaiła z radarem na Kowalskiego, a patrol z psem poluje na gimnazjalistów z trawą.

Ciebie też mądralo - "Nauczyli .... czytać i pisać..."

To straszne! Nauczyli ciemny lud czytać i pisać i teraz byle idiota może wypisywać swoje komentarze. Czy nie rozumiecie istoty sprawy? Przecież to dramat - strażnicy jechali prawidłowo , zostali poszkodowani , a niektórzy cieszą się z tego. Tak wielu idiotów chodzi po tej ziemi...

Do aapp. W Szwajcarii obowiązkowo wozi się koleją duże towary. A to dostawcze ciężarówki powine dowozić towary do Supermarketów a takie wielkie TIRy jeżdżące na drugi koniec kraju lub tranzytem powinny jechać koleją ale rząd ma układy z lobbistami drogowymi a i z mafia paliwową która czerpie zyski tak że z akcyzy.I tak będziemy ryzykować na naszych drogach swoją obecnością.

A wszystko przez tę straż miejską. Jeżdżą, dupę wożą, wypatrują tylko kierowców - jeleni. Zero inwencji twórczej, zero racjonalizatorstwa. Już dawno powinno być zgłoszone do Rady Miasta, że cieszyńskie ulice są za WĄSKIE ! Że należy je dostosować pod gabaryty aut, popularnie zwanych TIRami. Przecież nie trzeba aż inteligencji Sylwestra Stallone, aby przewidzieć, że po wprowadzeniu viatollek ciężarówki wjadą do miast i miasteczek. I zacznie się ciche polowanie na przedstawicieli tej durnej władzy. Najpierw Straż Miejska i Policja, bo to najłatwiejszy, najliczniejszy na drogach cel, a później ?... Kto ? Wszystko przez tę warszawską hołotę z Wiejska Strasse.

Niedawno miałam podobną sytuację.Jechałam Katowicką i nie wpuściłam tira, który wyjeżdzał z bocznej drogi z Bielska. Stoję w korku i i ten tir póżniej dwa razy mnie popchnął. Debilizm pospolity.Myślałam, że mi tył rozwalił, ale na szczęście nic się nie stało.

i wszystko jasne.

Jasne TIRY to przekleństwo, tyle że gdyby nie one to nie istniałoby większość dużych sieci handlowych z Biedronką na czele. Obecnie transport opiera się w dużej mierze na TIR-ach i są one podstawowym środkiem przewożenia towarów na duże odległości. W przeszłości transport odbywał się w dużej mierze drogą kolejową, jednak kolejne rządy skutecznie niszczyły tabor, wskutek czego powstała luka logistyczna, w którą wypełniły TIR-y.

TIRY to przekleństwo, nie zważają na nic, jeżdżą jak wariaci. To mogło spotkac każdy inny przejeżdżający samochód - nawet Wasz.

W tym miesicie nie da się przejść przez jezdnię a co dopiero jeździć. Ja stawiam na kolej i ty też podpisz petycję TIRY NA TORY!!!!!. www. Tiry na tory.pl

gdyby straz miejska zlikwidowano uniknelibysmy tej tragedii

Tam wszystkie TIRY a zwłaszcza Ukraińcy nie patrzą na jadące ul. Katowicką samochody. Poprostu wyjeżdżają jak im się podoba! I dobrze może wkońcu udupią kierowcę Tira ku przestrodze innych!!!!

A pasy nie zapiete...a ostrzegałem...żal...

niezły"dzwonek""miejscy"zaliczyli.widziałem"rozbitka"w jednym z warsztatów w Cieszynie.

I po co Wam Panowie wyjazd w teren był? Trzeba było jak reszta zmiany w CONIECO kawę pić... .Dobrze,że na złamaniach się skończyło.

Zbieg okolicznosci z imieniem i nazwiskiem? Bo kombinujesz tak samo fajnie, jak orginal ;) A slonko nawet tak mocno nie grzeje!

Tej tragedii można było uniknąć. Nie byłoby ofiar gdyby nie ustawa o Straży Miejskiej forsowana pomimo sprzeciwu opozycji przez PO. Szef tej partii Donald Tusk, można powiedzieć, ma krew tych ludzi na rękach. A co najmniej powinien się wstydzić. I my ten wstyd od niego wyegzekwujemy po wyborach.

lubie to

No jasne.Straż wiejska i Policja nigdy nie będą winni zdarzenia to chyba oczywiste.

po tym torze przeszkód na Katowickiej i może wreszcie ktoś sie weźmie za ten burdel

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama