, czwartek 18 kwietnia 2024
Ciężkie tiry rozjeżdżają Wiślicę
W środę ok. godz. 20.00 tir wyładowany kostką brukową na dobre zakopał się w Wiślicy. fot. Michał Zydul Dodaj do Facebook

Ciężkie tiry rozjeżdżają Wiślicę

TWO
Z powodu zamkniętej wiślanki w Wiślicy, gdzie tydzień temu z powodu podtopienia pękła jezdnia, cierpi nie tylko Cieszyn, przez który poprowadzono objazdy. Zablokowana i rozjeżdżona jest też sama Wiślica, przez którą tirowcy robią sobie nielegalny skrót.
W środę wieczorem tir wyładowany kostką brukową (jechał z Pomorza do Ustronia) na dobre zakopał się w Wiślicy. — Droga w Wiślicy przez te objazdy nie wytrzymuje obciążenia i jest w strasznym stanie, pobocze wygląda fatalnie na całej długości — mówi Michał Zydul, czytelnik Gazetycodziennej.pl, który przysłał nam zdjęcia zakopanego tira.

O problemie pisaliśmy już w artykule: „Cieszyn przeżywa drogowy koszmar”. Przypomnijmy, że ruch na DK 81 czyli wiślance, wstrzymany jest w obu kierunkach od głównego skrzyżowania w Skoczowie do świateł w Ochabach. Policja kieruje na objazdy samochody osobowe od Katowic przez Pierściec ewentualnie przez Dębowiec lub Wiślicę. Ciężarówki natomiast muszą zjechać w Pawłowicach na drogę 938 do Cieszyna.

Wciąż nie wiadomo, kiedy pęknięta jezdnia na wiślance zostanie naprawiona, a droga otwarta.
Komentarze: (28)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A dzież Policja, czy straż miejska Skoczowa? Czy zapomnieli bloczków z mandatami?

zaraz, zaraz, a niby jak maja dojechać te samochody???... mandaty chcesz dawać za to, że deszcze padały???... wyluzuj rajtuza...Powódź to szkody - jak widać, nie tylko na zalanych terenach...

Tu nie chodzi o wszystkie samochody tylko o tiry które mają zakaz wjazdu na ta drogę ! Jest wyrazny znak 3,5t i tiry maja jechać na Cieszyn !Gal ma rację bo policja stoi na katowickiej i grzeje **** zamiast interweniować ! To dopiero tydzień a droga wygląda jak po wojnie !

A czy w WIślicy obowiązuje zakaz ruchu samochowdów ciężarowych?

a Ty umiesz czytac ? od Skoczowa i od Ochab są ustawione znaki "3,5t" a tir ma chyba więcej ładowności !!!

Własnie, jesli nie ma takiego zakazu to napinanie sie nia ma sensu. A jesli ktoś sie na ów proceder nie godzi to niech zgłosi wnioasek odpowiednim służbom.

"rozsądnie" byłoby poczytac wpisy poniżej a nie klepac bez sensu po klawiszach !

Przetestowałem wczoraj dwa warianty na trasie Skoczów- Ochaby. Pierwszy przez Kiczyce, drugi przez Wiślicę. Przez Kiczyce jedzie się gorzej mimo zdecydowanie mniejszego ruchu. Widziałem skutki opisanego w notce zdarzenia. Wielkie dzięki strażakom za szybką kontrolę ruchu w miejscu wypadku. Mamy fatalne drogi i przy naszej bierności są one dodatkowo dożynane przez pojazdy o dużym ciężarze. Policja nie radzi sobie z ochroną naszego wspólnego dobra jakim są drogi.

Pytasz gdzie Policja ? hmm......
problem w tym że nawet jak jest na miejscu to i tak mało co robi czego przykład dali w zeszłym tygodniu!
Stali sobie na drodze katowickiej na zjeździe w kierunku Wiślicy i oglądali jakieś pierdoły na lapku :/

niech ruszą d... zamiast stać w krzakach i polować na nas

...a GDDKiA pewnie tylko 8h/dobe naprawia drogę,bo jakby pracowali 24h/dobe to już byśmy jeżdzili normalnie

te wszystkie poniższe wypowiedzi to tyle co "grający sad" w grze w półsłówka

tonie graj z nami...

Tyle tu piszecie o Policji a zapomnieliście, że mają jeszcze inne zadania niż drogi. Tutaj może się popisać Straż Miejska - zamiast nabijać kasę UM na fotoradarze, niech się zabierze do pożytecznej pracy ;-)

stać z suszarka za zakrętem w krzakach, a potem przymilać sie o łapówkę..

przecież tam jest znak 3.5 tony. Powinien dostać taki mandat żeby następnym razem odechciało mu się takich pomysłów

Mimo ograniczenia tonażu na moście nad rz. Wisłą w Skoczowie bez przeszkód obładowane tiry przejeżdżają nawet w czasie gdy policja stoi na skrzyżowaniu. Zero reakcji!

Baranom, którzy myślą, że Policja = Drogówka uświadamiam, że tak nie jest. Większość czarnej roboty odwala prewencja, która nie ma suszarek i czasu na stanie w krzakach. Tak na marginesie, to "laptop" w radiowozach nie służy do rozrywki (nawet nie ma takiej opcji) - jest to "końcówka" bazy z np. osobami poszukiwanymi, czy dot. posiadanych punktów. Pozdrawiam wszystkich ;-)

laptop nie ma takiej opcji? a ileż to roboty?

...czy w pierwszym słowie musisz wszystkich obrazić. Wszechwiedzący i nieomylny się znalazł.

adwokat Marcin Dubieniecki, zabiegał o część pieniędzy wyłudzonych z wrocławskiego SKOK-u. Sprawę tropi prokuratura Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,7945192.html#ixzz0pDccfyzT

Gazeta Prawna 21.05.2010

"Niezawisimaja Gazieta" informuje w piątek, że dziadek premiera Polski Donalda Tuska - Józef Tusk, był wśród ochotników, którzy w latach II wojny światowej zaciągnęli się do Wehrmachtu i SS.

Rosyjski dziennik, który przekazuje tę wiadomość w swoim cotygodniowym dodatku wojskowym "Niezawisimoje Wojennoje Obozrienije", nie podaje źródła tej informacji.

co ma piernik do wiatraka(dotyczy 2 poniższych wpisów)

.

Pytanie zasadnicze, czy ktoś na szczeblu powiatu lub województwa , nie mówię tu o krajowym, gdzie jest
totalny burdel/tak nie wstydzę się tego słowa/,koordynuje ruch na drogach. Przykład-wyremontowano za duże pieniądze drogę Cieszyn-Pawłowice i co, znowu puszczono tam Tiry,już widać
zniszczenia, kogoś trzeba chyba powiesić, żeby był zdrowy pomyślunek.
W Katowicach kierunek Cieszyn to przez Bielsko,
a w Cieszynie w starostwie to chyba śpią.
A gdzie nasza wspaniała Policja i Służba Drogowa
z ich wagą i pensją lepszą od Policji.

Fakt jest taki że Policja oglądała filmy na lapku wiem bo widziałam ja i masa miejscowych spacerowiczów !

wal się na ryj

jesteś z policji?...wy tak macie...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama