, czwartek 25 kwietnia 2024
Straż miejska: paniom (na razie) dziękujemy
W Cieszynie mandaty wlepiają wyłącznie mężczyźni. fot. ARC Dodaj do Facebook

Straż miejska: paniom (na razie) dziękujemy

ER
Straż miejska: paniom (na razie) dziękujemy

Straż miejska ma chrapkę na budynek przy ul. Limanowskiego, który kilka lat temu opuściła straż pożarna. fot. Edyta Rasmus

Kobiety nie mają co liczyć na pracę w cieszyńskiej straży miejskiej, chyba, że nie przeszkadzało by im przebieranie się razem z kolegami w jednej szatni.
W wielu miastach na ulicach można zobaczyć strażniczki wlepiające mandaty kierowcom. Takiego widoku nie ujrzymy jednak w Cieszynie. Nie ma tu ani jednej strażniczki. I nie będzie! Przynajmniej na razie. Dlaczego? — Powód jest dość błahy — przyznaje burmistrz Bogdan Ficek i od razu zaznacza, że niezatrudnianie kobiet na strażniczki miejskie to nie przejaw dyskryminacji. — Gdyby w formacji pojawiły się panie, wtedy musielibyśmy dla nich zrobić w komendzie osobne toalety i pomieszczenia socjalne,bo nasza straż miejska ma rozpaczliwe warunki lokalowe. Zapewniam, że tylko z powodów braku odpowiednich pomieszczeń w straży nie ma pań. Przecież one nie mogą się razem z mężczyznami — dodaje Ficek.

Być może sytuacja zmieni się, gdy cieszyńska straż miejska zmieni komendę na większą. Funkcjonariusze mają chrapkę na budynek przy ulicy Limanowskiego, który kilka lat temu został opuszczony przez straż pożarną i od tego czasu świeci pustkami. Kamienica jest jednak własnością Skarbu Państwa i o jej przekazaniu gminie musi najpierw zdecydować Śląski Urząd Wojewódzki. A potem jeszcze konieczny będzie remont.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

zlikwidować straż miejską ,pieniądze przekazać policji i po sprawie.Przecież to są nieudaczniki,kompromitacja szkoda na nich moich pieniędzy i mieszkańców Cieszyna.W kilkunastu miastach już to zrobiono i wyszli na tym bardzo dobrze,ale jak zwykle nasi nieudolni radni-bezradni woleli sobie przyznać tablety za kilkanaście tyś. zamiast zająć się palącym problemem strażaków miejskich ,pożal się Boże!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama