, piątek 23 luty 2024
Przemycał ludzi przez polsko-czeską granicę. Wpadł w Niemczech
Czeczena udało się zatrzymać dzięki Europejskiemu Nakazowi Aresztowania. fot. ARC Dodaj do Facebook

Przemycał ludzi przez polsko-czeską granicę. Wpadł w Niemczech

JM, ŚSG
Cieszyńska prokuratura postawiła zarzuty 27-letniemu Czeczenowi. Mężczyzna podejrzany jest o działalność w grupie przemytników, która na swoim koncie ma co najmniej 29 przerzutów osób przez polską-czeską granicę w 2006 roku.
- Dorośli i dzieci przewożeni byli przez granicę w naczepach samochodów ciężarowych TIR, w warunkach zagrażających ich zdrowiu i życiu, ukryci między transportowanymi towarami - opowiada ppłk Cezary Zaborski ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

Polska była dla nich krajem przejściowym w drodze m.in. do Austrii i Włoch. Za przerzut płacili organizatorom po 250 euro. Rolą 27-latka było ustalanie z kierowcami TIR-ów terminów przerzutu oraz dowożenie osób w ustalone miejsce. Tam ukrywano je we wnętrzu naczep. Ciężarówki ze schowanymi w niej ludźmi kierowały się następnie do przejścia granicznego na polsko-czeskiej granicy.

Do Włoch próbowało przedostać się siedemnastu obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, którzy ukryci za ładunkiem drewna zatrzymani zostali na przejściu granicznym w Cieszynie-Boguszowicach w czerwcu 2006 roku. To właśnie wtedy funkcjonariusze natrafili na ślad grupy.

Zatrzymany mężczyzna do tej pory ukrywał się w Niemczech. Udało się go zatrzymać dzięki wydanemu przez sąd w Bielsku-Białej Europejskiemu Nakazowi Aresztowania.

27-latek jest dziesiątą osobą, która w sprawie przerzutu osób przez polsko-czeską granicę usłyszała prokuratorskie zarzuty. Sześć z nich objętych zostało aktem oskarżenia i zostało skazanych wyrokiem sądu za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama