, poniedziałek 4 marca 2024
Przemytnicy wysyłają czeską broń w paczkach z Cieszyna
Czesi przemycają broń w częściach przez granicę, a następnie pakują w kartony i nadają z poczty Cieszynie. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Przemytnicy wysyłają czeską broń w paczkach z Cieszyna

INTERIA.PL
Czeski serwis aukcyjny Aukro umożliwia zakup niemal dowolnego typu broni. Karabiny maszynowe i snajperskie, a nawet wyrzutnie pocisków przeciwpancernych dostają się dzięki temu w ręce polskich przestępców.
Jak donosi „Gazeta Wyborcza", na sprzedaż broni w internecie pozwala czeskie prawo, w myśl którego oferowane na aukcjach uzbrojenie (ma ono uszkodzone zamki bądź lufy) jest uznawane za nienadające się do użytku i handel nim nie wymaga odpowiedniego zezwolenia. Problem w tym, że po nieskomplikowanych naprawach broń staje się sprawna i nadaje się do strzelania. Wykorzystują to polscy przestępcy, którzy masowo kupują czeską broń na podstawione osoby. W ten sposób zbroją się wszystkie duże gangi od Śląska po Pomorze - wynika z ustaleń Centralnego Biura Śledczego, na które powołuje się „Gazeta".

Po wygranej aukcji przestępcy umawiają się ze sprzedającymi na dostawę. Ponieważ bez zgody konsulatu broni nie można legalnie wysłać w paczce, Czesi przemycają ją w częściach przez granicę, a następnie pakują w kartony i nadają z poczty Cieszynie. Jako przesyłka priorytetowa w ciągu kilkudziesięciu godzin bezpiecznie dociera do odbiorcy, a poczta nie ma prawa sprawdzać jej zawartości. Zamawianą przez gangsterów bronią zajmują się następnie mafijni rusznikarze, którzy naprawiają uszkodzone zamki i lufy. — Czasami wystarczy tylko zeszlifować jakiś spaw i już można z niej zabijać — tłumaczy „Gazecie" jeden z oficerów policji.

CBŚ od kilku tygodni monitoruje na czeskim serwisie wszystkie oferty kupna broni złożone przez Polaków. Dzięki temu udało się już zabezpieczyć 47 pistoletów i karabinów maszynowych oraz jedną wyrzutnię pocisków przeciwpancernych. Ze wstępnych opinii biegłych wynika, że część tego arsenału nadawała się do użytku.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ja się dziwię skąd kolejki na poczcie. A propos: czeska filia Allego to Aukro, to polska zaradna firma.

Śmiechu warte. Wypowiedź oficera policji to typowa propaganda i robienie ludziom wody z mózgu. Nie ma ŻADNYCH dowodów że broń "przemycana" służy własnie do zabijania ludzi. Legalizacja posiadania broni wpłynie na bezpieczeństwo nas wszystkich i to sa fakty poprate rzetelnymi badaniami i praktyką. Najwieksza przestępczośc w USA jest w tych Stanach gdzie są mocne ograniczenia w posiadaniu broni. Tam gdzie mozna ja mieć bez wielkich przeszkód przestepczość drastycznie maleje. Dlaczego przestępca może mieć broń zawsze, bo zdobędzie ją gdziekolwiek? A uczciwy człowiek nie może? To może zabrać broń myśliwym - przecież rozumując tokiem dziennikarzy "GW" w tym środowisku sa straszne masakry z uzyciem broni palnej. Kompletny brak logiki, a my dajemy sie oszukiwać przez "poprawnych" politycznie euro-soc-postkomunistów.

Każdy kto kupi jakąkolwiek broń może stać się przestępcą, gdyż zakup broni bez załatwienia formalności papierkowych jest bardzo poważnym przestępstwem ( nawet wówczas gdy leży zabezpieczona i pozbawiona cech używania jej jako w celu do którego została skonstruowana )
Pytanie do władz: Ile przestępstw zostało dokonanych z legalnie posiadanej broni, a ile z broni nabytej w inny sposób ( poza nielegalnym zakupem )

Ale mamy madrale na tym naszym Slasku Cieszynskim. Spokojny, ty wszystko wiesz najlepiej, jak widze.

Dziwny wniosek wysuwasz Pan/Pani Mądrala. Jeśli napisałem cos nielogicznego lub niemądrego dlaczego nie podasz kontr-argumentu? A jeśli to co napisałem jest choc trochę mądre to skąd ta złośliwość? Nie, nie uważam że WSZYSTKO wiem najlepiej. Wypowiedziałem się tylko i wyłącznie w przedmiotowej sprawie. P.s. Madrala nazywałeś sie sam??

Spokojny ma rację. Euro-soc-komuna rządzi wszędzie.

Powiem więcej: ona nie rządzi tylko siedzi od wenątrz w wiekszości nas. I steruje naszym myśleniem.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama