, czwartek 20 czerwca 2024
Kradli prąd, teraz grozi im więzienie
Kradli prąd, grozi im do 5 lat więzienia. fot: ARCDodaj do Facebook

Kradli prąd, teraz grozi im więzienie

KK, KPP Cieszyn
W Istebnej 54-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna nielegalnie zasilali energią elektryczną swoje mieszkanie. Do ujawnienia tego procederu doszło dzięki interwencji jednego z mieszkańców, który nie pozostał obojętny i powiadomił policję. Sprawcom grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

Wieczorem, 9 stycznia, dyżurny wiślańskiego komisariatu został powiadomiony o kradzież prądu w jednym z domów jednorodzinnych w Istebnej. - Mieszkaniec Trójwsi przekazał, że widział w tym domu włączone światło. Według niego taki fakt nie powinien mieć miejsca. Zgłaszający posiadał informacje, że dostęp energii elektrycznej do tego budynku został odcięty przez Zakład Energetyczny - relacjonuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali dwie osoby przebywające w domu. - Właściciele przyznali się do samowolnego podłączenia prądu. To mieszkańcy Istebnej - 54-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna. Nie posiadali licznika energii elektrycznej w budynku, a mimo tego podłączyli do niego prąd. Śledczy wstępnie ustalili, że proceder kradzieży energii mógł trwać od około miesiąca do dnia wczorajszego. Funkcjonariusze powiadomili o tym fakcie Zakład Energetyczny - mówi Domagała.

Po oszacowaniu przez policjantów i przedstawicieli firmy dostarczającej energię elektryczną strat wyrządzonych kradzieżą, sprawcy przestępstwa będą musieli zapłacić za skradziony prąd. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują o zgłaszanie podobnych incydentów. Nielegalny pobór energii elektrycznej może być przyczyną pożaru i stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa innych mieszkańców.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A to ci kapuś

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama