, piątek 23 luty 2024
Historia o bezinteresownej ludzkiej pomocy
W pomoc dla pana Mirosława Stroki (drugi z prawej) zaangażowali się m.in. skoczowscy radni. fot: Jakub MarcjaszDodaj do Facebook

Historia o bezinteresownej ludzkiej pomocy

JM
- Jestem zaskoczony tak wielką bezinteresownością ludzi - mówi Mirosław Stroka ze Skoczowa. Dzięki pomocy jaką otrzymał, udało mu się wrócić do normalności po pożarze jaki wybuchł w jego domu pod koniec stycznia.

Pan Mirosław wspólnie z żoną, pięciorgiem dzieci oraz mamą mieszka w jednym z domów przy ul. Bielskiej w Skoczowie. To jego ojcowizna i miejsce urodzenia. Niewiele brakowało, a wszystko mógł stracić.

Ten dzień pan Mirosław zapamięta na długo. Był 22 stycznia, kiedy około godz. 5.00 obudził go zapach dymu, który wydostawał się z kuchni. Wcześniej, najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej doprowadziło do wybuch w niej pożaru. - Na szczęście drzwi do kuchni były zamknięte i płomienie nie przedostały się do dalszej części mieszkania. Jednak dym, który częściowo ulatniał się przez szczelinę framug drzwi już penetrował sąsiednie pokoje, gdzie spały dzieci - opowiada pan Mirosław, który początkowo sam próbował gasić pożar po omacku. Zwarcie instalacji elektrycznej doprowadziło do wyłączenia prądu, zaczynało brakować również wody z hydroforu, który nie mógł pompować wody. W mieszkaniu było coraz więcej dymu. Pan Mirosław się nim podtruł i konieczna była interwencja lekarzy. Pomogli strażacy, którzy ugasili pożar.

Ogień strawił całe wyposażenie kuchni, spaliła się podłoga, odpadły kafelki, część sufitu. Straty? Pan Mirosław nie mówi ile. Na pewno kilkanaście tysięcy złotych. Teraz dzięki zaangażowaniu wielu osób i firm udało się to wszystko odtworzyć. Zbiórkę przeprowadził m.in. proboszcz miejscowej parafii oraz skoczowscy radni. Dzięki nim pan Mirosław mógł zakupić materiały budowlane oraz odkupić to co stracił. Wszystkie prace przy remoncie wykonuje sam z pomocą znajomych. Już udało się położyć podłogę. Za kilka dni do mieszkania Stroków przywiezione zostaną meble kuchenne.

- Jestem zaskoczony tak wielką bezinteresownością ludzi - mówi Mirosław Stroka, który dodaje, że kiedyś pomógł innym, teraz ktoś, pomaga mu. - Najważniejsze to widzieć w człowieku drugiego człowiek - podkreśla.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama