, środa 1 luty 2023
Wisła pomaga pogorzelcom. Burmistrz apeluje o pomoc!
W wyniku pożaru dach nad głową straciło osiem osób. fot: Łukasz Bielski/wisla.plDodaj do Facebook

Wisła pomaga pogorzelcom. Burmistrz apeluje o pomoc!

JAKUB MARCJASZ, zdjęcia: ŁUKASZ BIELSKI/WISLA.PL
Wisła pomaga pogorzelcom. Burmistrz apeluje o pomoc!

Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale mieszkańcy stracili dorobek całego życia. fot. Łukasz Bielski/wisla.pl


Wisła pomaga pogorzelcom. Burmistrz apeluje o pomoc!

W wyniku pożaru, dom 8-osobowej rodziny nie nadaje się do zamieszkania. fot. Łukasz Bielski/wisla.pl


Wisła pomaga pogorzelcom. Burmistrz apeluje o pomoc!

Pogorzelcom, którzy stacili cały dorobek swojego życia, pomoc zaoferowały już władze Wisły, przekazując żywność oraz artykuły pierwszej potrzeby, fot. Łukasz Bielski/wisla.pl


Wisła pomaga pogorzelcom. Burmistrz apeluje o pomoc!

Rodzina, chciałaby wrócić do odbudowanego domu, jednak bez pomocy innych nie będzie to możliwe. fot. Łukasz Bielski/wisla.pl

Władze oraz mieszkańcy Wisły rozpoczęli akcję pomocy rodzinie, która w wyniku pożaru straciła dobytek całego życia. Wszyscy mają nadzieję, że wiosną przyszłego roku wróci ona już do odbudowanego domu.  

Pożar, który w niedzielny poranek, 6 listopada, wybuchł przy ul. Głębokiej w Wiśle całkowicie strawił stojący przy nim budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale mieszkańcy domu stracili dach nad głową i dorobek całego życia. Osiem osób, które w nimi mieszkały znalazły tymczasowe schronienie u sąsiadów. Rodzina, która jak najszybciej chciałaby wrócić do odbudowanego domu, bez pomocy innych nie będzie jednak w stanie sobie poradzić.

Władze Wisły, które od razu po pożarze pomogły poszkodowanym, przekazując im żywność oraz artykuły pierwszej potrzeby, postanowiły kontynuować swoją pomoc i zachęcić do niej również mieszkańców oraz miejscowe firmy. - Jest okazja, by w czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, zrobić świąteczny prezent poszkodowanej w pożarze rodzinie i wspomóc ją, by może jeszcze nie najbliższe święta, ale wiosenne Święta Wielkanocne spędzili w swoim domu - mówi Jan Polaczek, burmistrz Wisły.

W najbliższym czasie apel o pomoc dla pogorzelców zostanie odczytany w wiślańskich kościołach, a stowarzyszenie, które prowadzi zbiórkę pieniędzy już teraz zachęca do przekazywania 1 proc. na rzecz poszkodowanej rodziny, przy okazji składania zeznania podatkowego w 2012 r.

Pomóc postanowili również uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle. Jego uczniem jest jedna z osób poszkodowanych w wyniku pożaru. Szkoła, w najbliższy poniedziałek, 14 listopada, organizuje zbiórkę pieniędzy. - Zebrane w ten sposób środki chcemy przeznaczyć na rzecz naszego ucznia, które pomogą mu w dokończeniu edukacji - mówi Lubomir Špila, pedagog szkolny.

Pogorzelców można wspomóc wpłacając pieniądze na konto: Polski Komitet Pomocy Społecznej, Zarząd Miejski w Wiśle, nr konta: 02 1050 1096 1000 0001 0182 0140 tytuł wpłaty: "Pomoc dla poszkodowanych w pożarze budynku w Wiśle".

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

redaktor jakoś przemilczał fakt zorganizowania pomocy przez cieszyńskie grupy motocyklowe, które jako pierwsze wyciągnęły pomocną dłoń...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama