, sobota 4 luty 2023
Cysterna blokuje dojazd do Cieszyna od strony Pielgrzymowic
Cysterna przewoziła substancję chemiczną, nie doszło do wycieku. Droga w stronę Cieszyna jest zablokowana. fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Cysterna blokuje dojazd do Cieszyna od strony Pielgrzymowic

KK
Cysterna blokuje dojazd do Cieszyna od strony Pielgrzymowic

W Pielgrzymowicach cysterna wpadła do rowu, blokując drogę DK 938 w kierunku Cieszyna. fot. Barbara Śliż


Cysterna blokuje dojazd do Cieszyna od strony Pielgrzymowic

Utrudnienia na drodze DK 938 mogą potrwać kilka godzin. fot. Barbara Śliż


Cysterna blokuje dojazd do Cieszyna od strony Pielgrzymowic

Cysterna przewoziła substancję chemiczną, jednak ze wstępnych ustaleń wynika, iż nie doszło do jej wycieku. fot. Barbara Śliż

W Pielgrzymowicach cysterna wpadła do rowu. Zablokowana jest droga DK 938 w kierunku Cieszyna. Policja wyznaczyła objazdy drogą DK 81. Ruch tirów z Cieszyna w stronę Pawłowic został wstrzymany.

- Do zdarzenia doszło w Pielgrzymowicach. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu VW golf nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej cysternie. W wyniku zdarzenia cysterna przewróciła się do rowu - informuje podkom. Marek Źrebiec z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Cysterna przewoziła substancję chemiczną, jednak ze wstępnych ustaleń wynika, iż nie jest ona niebezpieczna. Nie doszło także do jej wycieku. - Droga w kierunku Cieszyna jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy drogą DK 81, na którą specjalny patrol w Pruchnej kieruje kierowców. W Cieszynie patrol policji nie puszcza tirów w stronę Pawłowic - wyjaśnia dyżurny KPP w Pszczynie. Utrudnienia na drodze DK 938 mogą potrwać kilka godzin.

Aktualizacja: godzina 15.00

Według pszczyńskiej policji usuwanie skutków porannego wypadku może potrwać jeszcze kilka godzin. Samochód ciężarowy, wiozący podchloryn sodu, w wyniku zderzenia z golfem wpadł do rowu. Nie doszło do rozszczelnienia cysterny.

- Na miejscu nieustannie pracują jednostki straży pożarnej i policjanci z pszczyńskiej komendy. Na chwilę obecną droga jest przejezdna - informuje mł.asp. Karolina Błaszczyk, rzeczniczka pszczyńskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący cysterną marki Man, jadąc drogą DW-938, zderzył się z wyjeżdżającym z bocznej drogi, od Bąkowa, samochodem osobowym marki VW Golf. W wyniku uderzenia, cysterna koziołkowała i ostatecznie wpadła do rowu, gdzie utkwiła kołami do góry. W zdarzeniu ucierpiał 45-latek, kierujący cysterną oraz 92-letni kierowca volkswagena.


Pokaż Wypadek na DK938 na większej mapieKomentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

92-letni kierowca volkswagena?????
To pomyłka czy jakiś żart?

A dzis w nocy w parchowioku byl wypadek i ani mrum

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama