, wtorek 5 marca 2024
6 ton nielegalnego tytoniu w rękach cieszyńskich policjantów
Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli prawie 6 ton nielegalnego tytoniu oraz maszyny służące do produkcji i suszenia tytoniu.  fot: arch.KP CieszynDodaj do Facebook

6 ton nielegalnego tytoniu w rękach cieszyńskich policjantów

red.mat.pras
6 ton nielegalnego tytoniu w rękach cieszyńskich policjantów

Po wejściu do środka, w hali produkcyjnej policjanci ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji krajanki tytoniowej oraz duże ilości samego tytoniu.

Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli prawie 6 ton nielegalnego tytoniu oraz maszyny służące do produkcji i suszenia tytoniu. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 4 mln złotych. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty związane z przestępstwami karno – skarbowymi. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w trakcie służby ustalili, że na terenie powiatu cieszyńskiego funkcjonuje nielegalna fabryka tytoniu. Czynności operacyjne doprowadziły mundurowych do obiektu, w którym prowadzona była przestępcza działalność. Po wejściu do środka, w hali produkcyjnej policjanci ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji krajanki tytoniowej oraz duże ilości samego tytoniu. W trakcie przeszukania pomieszczenia zabezpieczyli oni ponad 3200 kg suszu i 2400 kg krajanki tytoniowej, a także maszyny do cięcia z kompletnym osprzętem oraz bęben do parowania i suszenia tytoniu.

Obiekt był profesjonalnie przystosowany do produkcji tytoniu na wielką skalę. Mundurowi podczas akcji zatrzymali 51-letniego mieszkańca śląska podejrzewanego o przestępczy proceder. Policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że w przypadku wprowadzenia tytoniu na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 4 mln złotych.

W Prokuratorze Rejonowej w Cieszynie zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z popełnieniem przestępstw karno-skarbowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował poręczenie majątkowe, policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama