, piątek 19 sierpnia 2022
Trwają starania o zatoki autobusowe przy SP6
Zatoki autobusowe zostaną zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 6, będą służyć głównie dzieciom i młodzieży uczęszczającym do szkoły.  fot: FJDDodaj do Facebook

Trwają starania o zatoki autobusowe przy SP6

red.mat.pras
Trwają starania o zatoki autobusowe przy SP6

Gmina Cieszyn deklaruje zabezpieczenie środków na projekt w 100% i przeprowadzenia przedmiotowego zadania projektowego. Zadanie zostanie w całości zlokalizowane w graniach istniejącego pasa drogowego drogi DW938.

Władze Miasta Cieszyna złożyły w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego wniosek o opracowanie projektu budowy zatok autobusowych w ciągu drogi wojewódzkiej DW938 w Cieszynie, ze środków własnych.

Zakres zadania obejmuje wykonanie dwóch zatok autobusowych w rejonie Szkoły Podstawowej nr 6. Szacowany koszt opracowania projektu to ok. 50 tys. zł. Gmina Cieszyn deklaruje zabezpieczenie środków na projekt w 100% i przeprowadzenia przedmiotowego zadania projektowego. Zadanie zostanie w całości zlokalizowane w graniach istniejącego pasa drogowego drogi DW938. Nie zachodzi konieczność wypłat odszkodowań za nieruchomości zajmowane w celu budowy zatok, z uwagi na brak zmiany granic pasa drogowego. Gdyby zaszła taka konieczność deklarujemy udział w przedmiotowych kosztach – wyjaśnia Przemysław Major, wiceburmistrz Cieszyna.

Zatoki autobusowe zostaną zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 6, będą służyć głównie dzieciom i młodzieży uczęszczającym do szkoły. Ponadto w tym regionie znajduje się zwarta zabudowa jednorodzinna, której mieszkańcy również korzystają z komunikacji miejskiej. Droga DW938 stanowi drogę wylotową z miasta, jest bardzo silnie obciążona ruchem samochodowym w tym TIR-ami. Obecnie autobusy zatrzymują się w obrębie pasa jezdni, co stanowi realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym szczególnie w okresie zimowym ze względu na znaczny spadek podłużny drogi.

Termin opracowania dokumentacji potrwa 12 miesięcy od podpisania umowy.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To nie wiedzieli o tym, że trzeba budować zatoki, jak niedawno była remontowana ulica Katowicka ??? Kawałek dalej, przy zjeździe na Majową, udało się taką zatokę wybudować.
Pozostaje tylko pogratulować profesjonalizmu urzędnikom ...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama