, poniedziałek 26 września 2022
 Podejrzany o zabójstwo dwóch osób w Grodźcu Śląskim trafi do szpitala psychiatrycznego
Według biegłych psychiatrów stwierdzone u mężczyzny cechy osobowości i zaburzenia psychiczne powodują, że dokonując zarzucanych mu czynów działał w warunkach zniesionej poczytalności. fot: D T G/Wikimedia CommonsDodaj do Facebook

Podejrzany o zabójstwo dwóch osób w Grodźcu Śląskim trafi do szpitala psychiatrycznego

JM
Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała - Północ skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania karnego przeciwko 34-letniemu Aleksandrowi W. Mężczyzna, który podejrzewany jest o zabicie ojca i macochy, najprawdopodobniej trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Rodzinna tragedia wydarzyła się 28 grudnia ubiegłego roku w domu w Grodźcu Śląskim. 33-latek podejrzewany jest o zabicie 60-letniego ojca i 63-letniej macochy. Po przyjeździe na miejsce policjantów mężczyzna zaczął strzelać do nich z wiatrówki. Wykorzystując zamieszanie udało mu się zbiec z budynku. Śledczy ustalili, że Aleksander W. zadał swoim ofiarom po kilkanaście ciosów nożem, a następnie usiłował zatrzeć ślady oraz wywieść zwłoki. Podejrzany, za którym rozpoczęła się szeroka akcja poszukiwawcza, został zatrzymany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) na terenie Słowacji.

- Aleksander W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów podwójnego zabójstwa. Wykonane badania kryminalistyczne, wyjaśnienia podejrzanego i zeznania świadków potwierdziły przebieg zdarzenia, sprawstwo podejrzanego i wykluczyły udział innych osób w zabójstwie - informuje Małgorzata Borkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Według biegłych psychiatrów stwierdzone u mężczyzny cechy osobowości i zaburzenia psychiczne powodują, że dokonując zarzucanych mu czynów działał w warunkach zniesionej poczytalności, a tym samym miał zniesioną zdolność rozumienia ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem. W aktualnym stanie zdrowia nie jest też zdolny do udziału w czynnościach procesowych i wymaga umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ istnieje wysokie i realne prawdopodobieństwo dokonania przez niego takich samych lub podobnych czynów.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Powinien zostać uniewinniony, co potwierdzają wszyscy mieszkańcy Grodźca. Ojciec i macocha to byli jego oprawcy, którzy zmarnowali mu życie. Dawno miał ich zarżnąć.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama