, piątek 21 czerwca 2024
Teatralny Manifest w cieszyńskim Panopticum
Studencki Klub Teatralny to inicjatywa studentów Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Teatralny Manifest w cieszyńskim Panopticum

23 lutego o godz. 19.00 w Klubie Studenckim Panopticum w Cieszynie odbędzie się kolejne przedstawienie w ramach Studenckiego Klubu Teatralnego. Tym razem na deskach kameralnej sceny wystąpi Teatr im. Stefana Batorego ze spektaklem "Manifest”. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są wejściówki na ten spektakl.

Tym razem Studencki Klub Teatralny zaprosił grupę młodych ludzi działających pod szyldem Teatru Im. Stefana Batorego ze spektaklem "Manifest". - Autorski scenariusz zmusza do refleksji, nie dając jednoznacznych odpowiedzi, krytykuje rzeczywistość. Mają dopiero po 18 lat, ale złożoność polskich, a tym bardziej światowych problemów nie jest im już obca - organizatorzy zapowiadają wydarzenie.

Z kolei Teatr im. Stefana Batorego zaczyna swój Manifest od przewrotnego wstępu: "Witamy na naszym manifeście. Będziemy mówić o wszystkim, o czym my chcemy powiedzieć i o czym Wy na pewno nie chcecie już słuchać…".

Scenariusz "Manifestu” powstał w oparciu o krótkie artykuły z gazet i internetu, sensacje, a także z własnych przemyśleń. - Każdy z aktorów ma swoją scenę, po której wypowiada jedno zdanie - co on, jako osoba w realnym życiu, myśli o tym, co przed chwilą pokazał. Każdy z nas ma do wypowiedzenia swoje „a ja…”, czyli swój prywatny manifest - zapowiadają twórcy. Spektakl utrzymany jest w komediowej konwencji.

"Manifest” Teatru im. Stefana Batorego odbędzie się 23 lutego, o godz. 19.00 w Klubie Studenckim Panopticum. Bilety (3 zł - ulgowy, 5 zł - cały) można rezerwować pod adresem mailowym sktcieszyn@gmail.com. Bilety będą do odbioru w Panopticum 30 minut przed spektaklem.

Studencki Klub Teatralny to inicjatywa studentów Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Działalność SKT opiera się na wspieraniu wszelkich teatralnych inicjatyw w środowisku studenckim, i nie tylko - organizatorom zależy na rozszerzeniu działalności. SKT organizuje wyjazdy do teatrów na terenie całej Polski, a także zaprasza do Cieszyna interesujące teatry amatorskie. Wszystkie wydarzenia tej cennej inicjatywy można śledzić na bieżąco na stronie SKT, tutaj.

UWAGA! KONKURS!

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są trzy podwójne zaproszenia na spektakl "Manifest" Teatru im. Stefana Batorego 23 lutego, o godz. 19.00 w Klubie Studenckim Panopticum, przy ul. Bielskiej 66 w Cieszynie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać prawidłową odpowiedź na pytanie: Z jakiego miasta pochodzi Teatr im. Stefana Batorego?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres sktcieszyn@gmail.com. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają trzy osoby, które jako pierwsze prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzone w konkursie osoby zostaną poinformowana drogą mailową.

Udzielenie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama