, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Scena Pod Jeleniem lubi Jaromira Nohavicę
Wojciech Mucha (skrzypce) oraz Łukasz Orawski (akordeon) to muzycy, którzy od marca br. realizują projekt pod hasłem "Skoczowska Wyspa Literacko-Poetycka", podczas którego wykonują właśnie utwory Jaromira Nohavicy. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Scena Pod Jeleniem lubi Jaromira Nohavicę

SM/MAT.PRAS.
Dowodów tej sympatii jest kilka. Po pierwsze - i tu od razu ewenement, jeśli chodzi o liczbę emisji tej piosenki - "Těšínská" w wykonaniu Artura Andrusa rozbrzmiewa w restauracji kilka, a czasem kilkanaście razy w tygodniu, gdyż jest ona zwieńczeniem filmu 3D o dziejach Cieszyna! Po drugie - jakiś czas temu utwory tego znanego pieśniarza zaprezentował podczas swojego występu Pod Jeleniem Kuba Blokesz. Po trzecie wreszcie: już w najbliższą niedzielę, 22 września wieczorem kultową pieśń czeskiego barda będzie można usłyszeć w zupełnie świeżej i niebanalnej aranżacji!

Wojciech Mucha (skrzypce) oraz Łukasz Orawski (akordeon) to muzycy, którzy od marca br. realizują projekt pod hasłem "Skoczowska Wyspa Literacko-Poetycka", podczas którego wykonują właśnie utwory Jaromira Nohavicy.

Do pieśni czeskiego barda podchodzą bezpretensjonalnie. Nie silą się na egzaltację. Jego muzykę interpretują nowatorsko, nie stroniąc od tradycyjnych, rodzimych - góralskich brzmień, bo na co dzień grają między innymi w Kapeli Stela. Bez wątpienia czują klimat kontestacyjnych, trudnych znaczeniowo i wymagających intelektualnego wysiłku tekstów Nohavicy.

- Nie proponujemy lekkiej rozrywki, lecz wieczór muzyczny z premedytacją odbiegający od banału i kiczu serwowanego z głośników popularnych stacji radiowych! Czy warto? - werdykt należy do Was! - zachęcają organizatorzy koncertu.

Bilety na niedzielny koncert w cenie: 10 zł (w przedsprzedaży) oraz 15 zł (przed koncertem) można nabyć w restauracji Pod Brunatnym Jeleniem (ul. Rynek 20) oraz w Szybkim Jeleniu. Rezerwacja stolików pod numerem telefonu 33 858 50 09 oraz 504 153 368.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwa pojedyncze bilety na niedzielny koncert.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Kiedy ostatni raz Jaromir Nohavica odwiedził Cieszyn?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają osoby, które jako pierwsze prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w restauracji Szybki Jeleń w Cieszynie.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

KONKURS ZAKOŃCZONY! Osoby nagrodzone zostały poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wczoraj widziałem Jarka w okolicach Avionu

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama