, piątek 31 marca 2023
Rusza Lotos Jazz Festival 14. Bielska Zadymka Jazzowa
22 lutego rozpoczyna się Lotos Jazz Festival 14. Bielska Zadymka Jazzowa. fot: Basia Adamek/zadymka.plDodaj do Facebook

Rusza Lotos Jazz Festival 14. Bielska Zadymka Jazzowa

KK, mat. pras.
Najlepszy festiwal jazzowy w Polsce już jutro rozpoczyna się w Bielsku-Białej. Lotos Jazz Festival 14. Bielska Zadymka Jazzowa po raz kolejny ściągnie do regionu muzyków światowego formatu. Dla naszych Czytelników mamy 2 podwójne zaproszenia na koncert inaugurujący to wydarzenie.

Od 14 lat środowisko artystyczne związane ze Stowarzyszeniem Sztuka Teatr organizuje w sezonie zimowym Bielską Zadymkę Jazzową. Nieprzypadkowo impreza odbywa się w Bielsku-Białej. Miasto słynie z upodobań jazzowych, publiczność zawsze entuzjastycznie przyjmuje artystów z całego świata, docenia także krajowych muzyków. Termin zimowy wybrany został ze względu na licznie przebywających w tym czasie w Beskidach turystów.

Dotychczas na scenie festiwalowej wystąpiło w sumie ponad 750 artystów z 30 krajów. Wśród nich legendy jazzu ze Stanów Zjednoczonych między innymi: Hank Jones, McCoy Tyner, Charlie Haden, David Murray. Polskę reprezentowali między innymi: Urszula Dudziak, Leszek Możdżer, Anna Maria Jopek.

Podczas Zadymki odbywa się także konkurs dla młodych muzyków jazzowych. Główną nagrodą jest nagranie oraz wydanie 1500 egzemplarzy płyt i promocja debiutanckiego krążka.

Pełny program Lotos Jazz Festival 14. Bielskiej Zadymki Jazzowej można zobaczyć na oficjalnej stronie imprezy: www.zadymka.pl

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodami są dwa podwójne zaproszenia na koncert inaugurujący Bielską Zadymkę Jazzową. Nagrodę ufundował organizator festiwalu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: Gdzie co roku odbywa się koncert finałowy Bielskiej Zadymki Jazzowej?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w recepcji Klubu Klimat, Galeria SFERA, galeria 1 ul. Mostowa 5 Bielsko-Biała.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin

Konkurs zakończony! Osoby nagrodzone, zostaną poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama