, czwartek 29 września 2022
Ostatnia w sezonie premiera na Scenie Polskiej!
Komedia Bałuckiego, chociaż minęło ponad 130 lat od jej napisania, ciągle bawi i śmieszy. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Ostatnia w sezonie premiera na Scenie Polskiej!

Już 27 czerwca na deskach Teatru Cieszyńskiego zespół Sceny Polskiej wystawi ostatnią premierę w tym sezonie artystycznym. Tym razem Scena Polska wzięła na warsztat sztukę Michała Bałuckiego "Grube ryby”, którą reżyseruje Adam Sroka. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać dwa podwójne zaproszenia na tę premierę.

Komedia Bałuckiego, chociaż minęło ponad 130 lat od jej napisania, ciągle bawi i śmieszy. Autor dobrodusznie wyśmiewa w niej grzeszki i przywary krakowskich mieszczuchów. Uwiecznił w swoich komediach wspaniałą galerię środowiska mieszczańskiego drugiej połowy XIX wieku. Stworzył własny, oryginalny, stylowy światek komediowy. Krytyka nie zachwycała się jego twórczością, natomiast publiczność jest mu nadal wierna. Lubią go również teatry i aktorzy za wspaniale napisane role.

Za reżyserię "Grubych ryb” Bałuckiego na Scenie Polskiej odpowiada Adam Sroka, z kolei scenografię i kostiumy przygotuje Katarzyna Proniewska-Mazurek. Na scenie zobaczymy połowę zespołu Sceny Polskiej w dziewięciu charakterystycznych rolach: Mariusza Osmelaka, Annę Paprzycę, Joannę Gruszkę, Janusza Kaczmarskiego, Dariusza Waraksę, Marcina Kaletę, Grzegorza Widerę, Ryszarda Prochoń i Patrycję Sikorę.

Premiera "Grubych ryb” już 27 czerwca o godz. 17.30.

Jednocześnie nim jeszcze wakacje i sezon ogórkowy rozpoczną się na dobre, Scena Polska zagra na Wzgórzu Zamkowym "Ondraszka - Pana Łysej Góry”. Przedstawienie odbędzie się 3 lipca o godz. 21.00.

UWAGA! KONKURS!

Zapraszamy do udziału konkursie, w którym do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na premierę komedii "Grube ryby" Sceny Polskiej w Teatrze Cieszyńskim, 27 czerwca o godz. 17.30.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Jak nazywało się pismo wydawane w latach 1851 - 1939 w Cieszynie, w którym publikował Michał Bałucki?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają dwie osoby, które jako pierwsze prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe. Nagroda będzie do odbioru w kasie Teatru Cieszyńskiego.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Udzielenie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama