, niedziela 14 sierpnia 2022
Zebrzydowice postawiły na turystykę weekendową
Gmina Zebrzydowice leży w atrakcyjnym miejscu, nie tylko pod względem krajobrazowym. Z roku na rok turystów przybywa. Mieszkańcy i przyjezdni goście mają co robić w wakacyjne dni. A jakie są pomysły na zimowe? fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Zebrzydowice postawiły na turystykę weekendową

AK
Zebrzydowice postawiły na turystykę weekendową

W styczniu 2013 roku zakończy się drugi etap ważnego projektu realizowanego w Zebrzydowicach. fot. mat. pras.


Zebrzydowice postawiły na turystykę weekendową

Gmina wniosek o dofinansowanie składała w 2008 roku, ale prace przygotowawcze rozpoczęły się już w 2006. Wartość projektu wynosi ok. 8,6 mln zł. fot. mat. pras.


Zebrzydowice postawiły na turystykę weekendową

Gmina postawiła na turystykę i stworzyła ośrodek sportów wodnych wokół stawu Młyńszczok i zagospodarowała teren wokół zamku w Kończycach Małych. fot. mat. pras.

W styczniu 2013 roku zakończy się drugi etap ważnego projektu realizowanego w Zebrzydowicach. Gmina postawiła na turystykę i stworzyła ośrodek sportów wodnych wokół stawu Młyńszczok i zagospodarowała teren wokół zamku w Kończycach Małych na potrzeby turystyki weekendowej.

W pierwszym etapie w rejonie stawu Młyńszczok nadbudowano salę widowiskową przy zamku w Zebrzydowicach, wybudowano oświetlone ścieżki pieszo rowerowe w rejonie stawu, oraz Pałacu w Zebrzydowicach. W Kończycach Małych wokół zamku i stawu zamkowego oświetlono ścieżkę spacerową, ukształtowano nową linię brzegową stawu Zamkowego, wybudowano oświetlony pomost przez staw Zamkowy oraz przystań dla rowerów wodnych i kajaków. Została stworzona również kładka przez potok Kaczor.

Drugi etap realizacji rozpoczął się w kwietniu 2011 i zakończy się w styczniu 2013 r. - W ramach drugiej części w Zebrzydowicach wybudowano magazyn na sprzęt wodny, a w Kończycach Małych parking z oświetleniem przy ul. Staropolskiej, kort tenisowy, boisko do piłki plażowej i zaplecze szatniowe. Wybudowano również pawilon rekreacyjno-sportowy z parkingiem przy ul.Jagiellońskiej - informuje Ewa Suchecka z Urzędu Gminy Zebrzydowice i dodaje, że dodatkowo w ramach pierwszego i drugiego etapu zakupiono sprzęt wodny (rowery, kajaki, deski surfingowe) i sprzęt ratowniczy. Obecnie na ukończeniu jest rozbudowa muszli koncertowej w Zebrzydowicach.

- Powstała infrastruktura przy zamku w Kończycach Małych i zamku w Zebrzydowicach ma spowodować, że te miejsca staną się bardziej atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców, ale również turystów - mówił Andrzej Kondziołka, wójt gminy Zebrzydowice podczas prezentacji projektu.

Gmina Zebrzydowice leży w atrakcyjnym miejscu, nie tylko pod względem krajobrazowym. Z roku na rok turystów przybywa. Mieszkańcy i przyjezdni goście mają co robić w wakacyjne dni.

Wartość realizowanego projektu wynosi ok. 8,6 mln zł.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No niby fajnie ale nie do końca nie wypałem jest ten śmierdzący basen a raczej staw szkoda kasy było na to.Mieliście wybudować kompleks basenowy w miejscu np.tam gdzie teraz stoi Biedronka.Miała by sie czym gmina szczycić a tak-totalna klapa i żenada no ale cóż wymagać ,kolejny popis dajecie z ustawą śmieciową niech stawka jest największa w powiecie a żegnacie sie ze stołkami

ciekawe kto by utrzymywał ten kompleks basenó

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama