, niedziela 14 sierpnia 2022
Nasi w setce najlepszych wykonawców konkursu Škoda Auto Muzyka!
Wśród reprezentantów Śląska Cieszyńskiego najwięcej głosów internautów, czyli 1481, zdobył skoczowski zespół TARAS MY!, który z piosenką "It's all right" zajął 46 miejsce. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Nasi w setce najlepszych wykonawców konkursu Škoda Auto Muzyka!

JM
Nasi w setce najlepszych wykonawców konkursu Škoda Auto Muzyka!

- Nie spodziewaliśmy się zupełnie wejścia do półfinału! - mówi Piotr Kohut z zespołu Free Village, autor słów i muzyki do utworu "Artysta", która była jedną z pięciu propozycji zespołu zgłoszonych na konkurs. fot. mat. pras.

Pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego Andrzej Kaczyński oraz zespoły Free Village i Taras My! znaleźli się w setce najlepszych wykonawców konkursu Škoda Auto Muzyka. Wyboru dokonali internauci spośród ponad 1,5 tys. utworów. O tym, kto znajdzie się w finale konkursu zdecyduje profesjonalne jury. Zwycięzcy będą mieli okazję zagrać koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Organizatorzy konkursu Škoda Auto Muzyka szukają najlepszej muzyki do jazdy samochodem. W konkursie mógł wziąć udział każdy artysta lub zespół artystów, zgłaszając minimum jeden utwór autorski lub cover, do którego posiada prawa do jego artystycznego wykonania. Na konkurs napłynęło ponad 1,5 tys. utworów zgłoszonych przez ponad 800 wykonawców. To spośród nich internauci wybrali setkę najlepszych.

Wśród nich są reprezentanci Śląska Cieszyńskiego. Najwięcej głosów internautów, czyli 1481, zdobył skoczowski zespół TARAS MY!, który z piosenką "It's all right" zajął 46. miejsce. Na 49. miejscu znalazła się kapela Free Village z Trójwsi Beskidzkiej, której utwór "Artysta" otrzymała 1462 głosy. Na miejscu 64. z 1148 głosami znalazł się piosenka "Earthbeat" w wykonaniu Andrzej Kaczyńskiego z Zebrzydowic.

- Nie spodziewaliśmy się zupełnie wejścia do półfinału! - mówi Piotr Kohut z zespołu Free Village, autor słów i muzyki do utworu "Artysta", który był jednym z pięciu propozycji zespołu zgłoszonych do konkurs. - Sami do końca nie wiemy, co oznacza dla nas teraz ten awans. Najbardziej cieszy fakt, że nasza muzyka ma szansę dotrzeć do szerszego grona słuchaczy. Oczywiście czekamy też na opinie jury - dodaje.

O tym, którzy z wykonawców znajdą się w dziesiątce najlepszych, a tym samym zagrają koncert w Programie Trzecim Polskiego Radia, zdecyduje jury. Wśród oceniających znaleźli się Piotr Metz, Andrzej Smolik, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska, Michał Urbaniak i Wojciech Waglewski. Ich werdykt poznamy do 5 grudnia. Zespół ze zwycięskiej dziesiątki, który zbierze najwięcej głosów internautów, dodatkowo będzie miał możliwość nagrania teledysku. Głosowanie internautów trwa do 30 listopada.

Na zespoły i wykonawców można głosować tutaj.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

redakcjo! a X-Rays?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama