, poniedziałek 8 sierpnia 2022
Chybie, Strumień i Zebrzydowice apelują o zmiany w nowym rozkładzie jazdy
Włodarze gmin zwracają się z prośbą o przyspieszenie odjazdów pociągu nr 44112 z poszczególnych stacji i przystanków. fot: Tomasz Żak/slaskie.plDodaj do Facebook

Chybie, Strumień i Zebrzydowice apelują o zmiany w nowym rozkładzie jazdy

AK
W związku z opublikowaniem na stronie internetowej Kolei Śląskich rocznego rozkładu jazdy pociągów, który wejdzie w życie z dniem 9 grudnia, włodarze gmin Chybia, Strumienia i Zebrzydowic wystąpili do Kolei Śląskich o wprowadzenie w nim zmian.

Zmiany, których chcą przedstawiciele gmin dotyczą przede wszystkim linii S58: Cieszyn - Zebrzydowice - Czechowice-Dziedzice. W związki z nią, wójtowie zwracają się z prośbą o przyspieszenie odjazdów pociągu nr 44112 z poszczególnych stacji i przystanków tak, aby jego przyjazd do stacji końcowej w Czechowicach-Dziedzicach przypadł przed godz. 6.00.

- Chodzi nam o dobro sporej grupy mieszkańców gmin, którzy dojeżdżają m.in. do pracy do Czechowic-Dziedzic. Zwróciliśmy się o dodatkowe połączenia, żeby ułatwić im komunikację - przyznaje Elżbieta Dubiańska-Przemyk, wójt gminy Chybia. Z obecnie proponowanego rozkładu jazdy wynika, że pociąg w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymuje się o godz. 6.13, co nie pozwala osobom na dotarcie do pracy na pierwszą zmianę. W poniedziałek wójtowie gmin podpisali pismo, które zostało już wysłane do Kolei Śląskich. - Teraz oczekujemy na odpowiedź w tej sprawie - informuje Dubiańska-Przemyk.

Problem sygnalizowany był przez gminę Chybie już wcześniej. W momencie likwidacji 10 kursów kolejowych na trasie Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice - Cieszyn i pozostawieniu tylko 5 pociągów, przy braku zapewnienia mieszkańcom gminy Chybie alternatywnej formy transportu, znaczącemu utrudnieniu uległ dojazdy do pracy i szkół. Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego prosił wtedy o wyrozumiałość pasażerów i miał nadzieję, że w 2013 roku część zawieszonych połączeń zostanie ponownie uruchomionych. - Połączeń będzie więcej, ale deklarowana poprawa oferty przewozowej nie powinna ograniczać się tylko do zwiększenia ilości przewozów w ciągu doby, lecz powinna również uwzględnić realne potrzeby pasażerów odnośnie godzin kursowania pociągów - zaznaczają w piśmie włodarze gmin.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Trochę późno...
Kiedy było to "wcześniej" - ktoś z Państwa pamięta? Wydaje mi się,że apelowanie o zmiany rozkładu jazdy na tydzień przed startem, to trochę późno...

Wszytko się da zrobić z rozkładem pod ludzi ale to zarządca torów PLK jest monopolem na dostęp do infrastruktury i NIE! zmieni się rozkładu jazdy jak się PL-ce nie zapłaci odpowiednio. Ona sobie w godzinach tych co my potrzebujemy puści pociągi towarowe :-). Ps. Czy władze Cieszyna też sugerowały KŚ godziny kursowania czy niech się dzieje co chce bo nikt nie zgłasza że dobrze było by np.na 6tą dojechać a nie po 6 tej.

Miał by wójt nie zdążyć do pracy?

Oczywiście nasze władze milczą...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama