, czwartek 20 czerwca 2024
Wyniki III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego
W puli zadań EKO realizacji doczeka się m.in. projekt dotyczący renowacja ogrodu szpitalnego przy Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu fot: reumatologiczny.plDodaj do Facebook

Wyniki III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

REDAKCJA
Na podstawie ponad 34 tys. ważnych głosów oddanych w III edycji budżetu powstała lista zadań do realizacji w 2022 roku w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jakie zadania związane z powiatem cieszyńskim doczekają się realizacji?

W III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy województwa śląskiego zdecydowali o rozdysponowaniu kwoty 10 milionów złotych (5 milionów na pulę EKO i 5 milionów na pulę REGIO). Propozycje zadań były składane od 6 kwietnia do 16 maja br., natomiast między 1 a 19 września mieszkańcy regionu w głosowaniu elektronicznym za pośrednictwem strony ebo.slaskie.pl wybierali te projekty spośród puli EKO i REGIO, które w ich ocenie były najciekawsze i najpotrzebniejsze.

W pierwszej kolejności do realizacji zostały przeznaczone te zadania, które uzyskały największą liczbę punktów, do momentu wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na Marszałkowski Budżet Obywatelski w puli EKO oraz w danym podregionie puli REGIO. Z niewykorzystanych środków stworzona została pula wolnych środków przeznaczona na zadania z największą ilością głosów, które nie zostały wybrane do realizacji przy pierwszym podziale środków. Wybrano te zadania, które mieściły się w puli. W przypadku gdy środki na realizację kolejnego zadania z listy nie były wystarczające, uwzględniono pierwsze z następnych zadań na liście, którego koszt nie spowodował przekroczenia dostępnych wolnych środków.

Listę zadań do realizacji w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zatwierdził Zarząd Województwa Śląskiego. Znajduje się na niej 38 zadań na łączną kwotę prawie 10 milionów złotych. Realizowane będzie 8 zadań w puli EKO na łączną kwotę 4.924.152,00 zł, 28 zadań w puli REGIO na łączną kwotę 4.862.402,00.

W puli zadań EKO realizacji doczeka się m.in. projekt dotyczący renowacja ogrodu szpitalnego przy Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu, który wyceniony został na kwotę 170 tys. zł. W puli REGIO, powiat cieszyński zakwalifikowany został do podregionu 1, który obejmuje także powiaty: bielski, żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała. W wyniku głosowania mieszkańców województwa śląskiego w podregionie tym zrealizowane zostaną cztery projekty, w tym projekt zatytułowany "Czas na wakacyjną przygodę", zakładający organizację obozu sportowo-rekreacyjnego, trzech turnusów półkolonii oraz dwóch turniejów piłkarskich grup młodzieżowych w Ustroniu i Milówce. Zadanie zostało opracowane i złożone przez Klub Sportowy Kuźnia w Ustroniu wraz z LKS Podhalanka Milówka oraz UKS Lisek Milówka i opiewa na kwotę ponad 158 tys. zł.

Zakres działań pozostałych trzech zadań w podregionie 1, skoncentrowany będzie już poza powiatem cieszyńskim, a więc w Czechowicach-Dziedzicach ("Plener malarski. Alternatywa dla cyfrowej rzeczywistości młodzieży"), Bystrej ("Woda łączy pokolenia – wprowadzenie do zabytkowego kompleksu parkowego przy ul. Fałata w Bystrej funkcji rehabilitacji i zabawy wodą dla seniorów, dzieci i ich opiekunów") oraz Wilkowicach ("Rewitalizacja budynku portierni i budynku technicznego Szpitala Kolejowego w Wilkowicach wraz z wykonaniem zielonego eko-parkingu na 20 miejsc").

Szczegółowe wyniki III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego znajdują się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama