, czwartek 25 kwietnia 2024
Apel ws. pomocy w obsadzie dyżurów na pediatrii Szpitala Śląskiego w Cieszynie
Trudna sytuacja kadrowa może doprowadzić do konieczności zamknięcia oddziału z uwagi na brak personelu medycznego. fot: Szpital Śląski CieszynDodaj do Facebook

Apel ws. pomocy w obsadzie dyżurów na pediatrii Szpitala Śląskiego w Cieszynie

REDAKCJA
Starostwo Powiatowe w Cieszynie wraz ze Szpitalem Śląskim w Cieszynie apelują do lekarzy rodzinnych, internistów i pediatrów z terenu powiatu cieszyńskiego o pomoc w obsadzie dyżurów na oddziale pediatrycznym Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Powód? Trudna sytuacja kadrowa, która może doprowadzić do konieczności zamknięcia oddziału z uwagi na brak personelu medycznego.

- Oddziały pediatryczne pękają w szwach, tak jest w sąsiednich szpitalach, jak również w naszym szpitalu. W tej chwili na 18 miejsc jest przyjętych 19 małych pacjentów. Gdyby dzisiaj szpital zamknął oddział pediatryczny, nasi pacjenci musieliby szukać miejsca w sąsiednich placówkach medycznych, a one są także przepełnione. I pewnie taka dziwna sytuacja będzie trwała. Jeszcze rok temu było leczonych tutaj po kilka, maksymalnie kilkanaścioro dzieci, a w tej chwili jest pełny oddział. Jeżeli szpital zamknie oddział pediatryczny, a będzie zmuszony to zrobić w przypadku braku personelu medycznego - właściwie lekarzy pediatrów, co wtedy lekarze rodzinni zrobią ze swoimi pacjentami, gdzie ich poślą w sytuacji, kiedy będą wymagali leczenia szpitalnego? Czy o tym ktoś myśli w ogóle? Czy zastanawiają się nad losem swoich podopiecznych? Odwołujemy się do ich sumień, do ich ideałów, poczucia odpowiedzialności za swoich pacjentów! Pomóżcie szpitalowi cieszyńskiemu, dajmy tam naszych lekarzy, chociaż na jeden dyżur w miesiącu - apeluje Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Dalsze funkcjonowanie oddział można uratować, jeżeli przychodnie lekarskie z terenu powiatu cieszyńskiego tzw. POZ-ety oddelegują co najmniej jednego lekarza rodzinnego, internistę czy pediatrię na 1 dyżur w miesiącu. Dyrekcja szpitala ma zabezpieczone na ten cel środki finansowe.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama