, wtorek 23 lipca 2024
Oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Śląskiego
W okręgu nr 1 obejmującego powiaty: bielski, cieszyński i żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała, wybraliśmy w sumie 7 radnych. fot: BP Tomasz ŻakDodaj do Facebook

Oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Śląskiego

SM
Prawie tydzień po tegorocznych wyborach samorządowych poznaliśmy wreszcie nazwiska radnych V kadencji Sejmiku Województwa Śląskiego. W okręgu nr 1 obejmującego powiaty: bielski, cieszyński i żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała, wybraliśmy w sumie 7 reprezentantów, w tym dwóch z terenu powiatu cieszyńskiego.

Wśród 45 radnych z 7 okręgów wyborczych, którzy zasiądą w łamach Sejmiku Województwa Śląskiego znaleźli się:

1. Mirosław Szemla - KW PSL
2. Andrzej Kamiński - KW Prawo i Sprawiedliwość
3. Jan Kawulok - KW Prawo i Sprawiedliwość
4. Kazimierz Matuszny - KW Prawo i Sprawiedliwość
5. Sylwia Cieślar - KW Platforma Obywatelska
6. Maciej Kolon - KW Platforma Obywatelska
7. Magdalena Idzik - KW Platforma Obywatelska

Powiat cieszyński w Sejmiku Województwa Śląskiego będą więc reprezentować: Jan Kawulok (PIS) oraz Sylwia Cieślar (PO). Zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma Obywatelska zdobyły największą liczbę mandatów w śląskim sejmiku wojewódzkim. PO będzie miało 17 reprezentantów w Sejmiku Województwa Śląskiego, a PIS - 16. Zdecydowanie mniejszym zaufaniem wyborcy obdarzyli kandydatów z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, Ruchu Autonomii Śląska oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W V kadencji partie te będą miały w sejmiku odpowiednio: 5, 4 i 3 mandaty. W sumie uprawionych do głosowania było 528659 mieszkańców województwa śląskiego. Karty do głosowania wydano 254730 wyborcom, którzy oddali 209715 ważnych głosów.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Sposób przeprowadzenia tych wyborów zaniepokoił nawet samego pana prezydęta Komorowskiego tak mocno, że aż zażądał wyjaśnień. Bo co by to było, gdyby na skutek tego bałaganu z liczeniem głosów przegrał przyszłoroczne prezydenckie wybory?
Broń nas Panie Boże przed taką totalną klęską!!

PSL tylko 1 osoba? Niewiarygodne!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama